Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Buz hokeyi seçmeleri Erzurum'da yapıldı

Erzurum'da (A) milli buz hokeyi bayan ve 18 yaş altı erkek milli takımları için seçmeler yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Cemal Gürsel Spor Kompleksi 500 kişilik salonda yapılan, 9 erkek ve 10 bayan sporcunun katıldığı seçmeler, Milli Takımlar Antrenörü Mehmet Balkaya'nın gözetiminde tamamlandı.

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Asbaşkanı Serhat Enyüce, yaptığı açıklamada, (A) milli bayan takımı için yapılan seçmelerin ardından, mart ayında Bulgaristan'da gerçekleştirilecek 5. grup bayanlar buz hokeyi dünya şampiyonası kadrosunun belirleneceğini belirtti.

18 yaş altı erkek milli takımının da 11 Nisan tarihinde Tayvan'da yapılacak 3. grup mücadelelerine katılacağını ifade eden Enyüce, şunları kaydetti:

“Erzurum'da gerçekleştirdiğimiz seçmeler tamamlandı. Milli Takımlar Antrenörü Mehmet Balkaya tarafından yapılan seçmelere isteyen tüm sporcular katıldı. Buradaki seçmenin aynısını dün ve önceki gün Ankara'da yaptık. Yarın da İstanbul'da yapacağız. Daha sonra 30 kişilik kadro açıklanacak ve bu sporculardan 20'si de dünya şampiyonalarına çağrılacak. Erzurum'dan mutlaka milli takıma seçilen sporcular olacağına inanıyorum. Özellikle erkeklerde iyi bir görüntü çizildi.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler