« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Buz gibi goldü

Maçın uzatma anlarında F.Bahçe kalesi önünde yaşanan pozisyonu değerlendiren Erman Toroğlu, topun çizgiyi 10 cm. geçtiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE-Ankaragücü maçına, uzatma anlarında yaşanan pozisyon damgasını vurdu. Dakikalar 90+2’yi gösterdiğinde Aydın’ın sağdan kullandığı köşe atışında Hürriyet’in kafa vuruşunu Özer çizgiden çıkardı. Ancak Ankaragüçlü futbolcular, topun kale çizgisini geçtikten sonra çıkarıldığını iddia ederek hakem Halis Özkahya’ya uzun süre itiraz attı.
Uygulamalı gösterdi
Herkesin tartıştığı pozisyonu maçtan sonra Erman Toroğlu da yorumladı. Televizyon programında tuvalet kağıtları ile bir kale çizgisi oluşturan Erman Hoca, sahadaki durumu uygulamalı olarak anlatarak, “Bu pozisyon kemiksiz goldür. Ankaragücü’nün buz gibi golü gitmiş. Abdullah Öcalan’ın yattığı hücrede 7-8 cm hesabı yapılıyor. Ama burada top çizgiyi 10 cm geçmiş” dedi.
Bilica’ya faul vardı
Nitekim tv çekiminden çıkarılan ‘piero’ görüntüleri de topun Özer müdahele ettiği sırada Fenerbahçe kale çizgisini geçtiğini açıkça ortaya koydu. Erman Hoca buna karşılık, Fenerbahçe’nin yediği 2. golden önce de Bilica’ya yapılan net bir faul olduğunu belirterek, Ankaragücü’nün golünün de iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

Volkan: Görmedim

F.BAHÇE kalecisi Volkan, son dakikada kale çizgisinden çıkardıkları topla ilgili, “Pozisyon arkamdaydı. Arkamı döndüğümde Özer topla cebelleşiyordu, ben de müdahale ettim. Ama görmediğim pozisyon hakkında konuşmak istemiyorum. Tabii ki, şimdi Ankaragücü’nün golü verilmedi diye tartışılacak. Ancak onların 2 . golünden önce de Bilica’ya faul yapıldı” dedi.

Emeğimiz çalındı

ANKARAGÜCÜ, son dakikadaki pozisyonda gol kararı verilmemesine isyan etti. Teknik Sorumlu Fikret Yılmaz, nizami gollerinin sayılmadığını belirtirken, futbolculardan Elyasa, “Emeğimiz çalındı”, Cihan da “Ha birinci dakika, ha son dakika hiç farketmemesi gerekiyor. Hakemlerin biraz daha cesur olmaları lazım. Maçın kırılma anı bu pozisyon oldu” diye konuştu.

Daum: Gol değildi

F.BAHÇE Teknik Direktörü Daum, tartışmalı pozisyonla ilgili “Bir şey söylemek istemiyorum, hakem kararı sonuçta. Ama birkaç kez televizyondan izledim, bence gol değildi. Gol için topun tam olarak çizgiyi geçmesi gerekiyor. En iyi biçimde görebilecek yan  hakemdir, o da net bir biçimde gol değil dedi” yorumunu yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler