KAYSERİ HABERLERİ

Büyüksimitçi" vergi ödeme bilinci oturmaya başladı"

DHA
02.03.2018 - 13:45Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ,(DHA) - KAYSERİ Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı ve Başkan Yardımcıları 29. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci’yi ziyaret etti.

29. Vergi Haftasının ülkeye hayırlı olması temennisinde bulunan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci’yi son dönemlerde vergi ödeme alışkanlığının oturmaya başladığını ifade ederek "  “Bir ülkenin gelişip kalkınması için vergi bir külfet değil olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Vergi alışkanlığının yerleşmesi adına devletin yaklaşımı çok önemliydi. Şu anda devletimiz daha adil bir vergi toplama çabası içerisinde. Özellikle kayıt dışı ile mücadelede çok çaba sarf ediliyor. Düzenli vergi ödeyenlere bir takım indirimler yapılıyor, zor günlerde taksitlendirmeler yada ertelemeler yapılıyor. Biz vergimizi doğru verdiğimiz, devletimizin de doğru harcadığı sürece ülkemiz çok daha iyi noktalara gelecektir. Vergi ödeme bir vatandaşlık görevidir.  Bugün askerimiz sınır ötesinde bir harekat gerçekleştiriyor. Devletimizin daha güçlü olması ve bu tür harekatlarda gerekli silah ve mühimmatı alabilmesi için bizim vergilerimizi zamanında ödememiz lazım. Sanayiciler olarak bizim üzerimize düşen çok çalışıp, çok kazanmak ve vergilerimizi düzenli bir şekilde ödeyebilmektir ki top yekün kalkınabilelim” diye konuştu.

Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı ise, vergi haftası dolayısı ile yaptıkları çalışmaları anlatarak, verginin önemini bir kez daha anlatmak üzere bu tür ziyaretler düzenlediklerini söyledi.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Büyüksimitçi" vergi ödeme bilinci oturmaya başladı" haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı