KAYSERİ HABERLERİ

Büyüksimitçi: Memleketin zenginleşmesi, sanayi ile olacak

DHA
07.05.2017 - 13:37Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, ''Memleketin kurtuluşu da, büyümesi de zenginleşmesi de sanayi ile olacaktır. Turizm ve hizmetler sektörünün elbette katkısı olacak ancak, sanayisi olmayan ülkelerin en ufak bir krizde savrulup gittiğini gördük” dedi.
KAYSO 15. 17. 19. 20. ve 2'inci. meslek gruplarına yönelik 'Meslek Komiteleri İstişare Toplantısı' yapıldı. Toplantının açılışında konuşan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, sanayicilerin sorunlarını görüşerek, görüş ve önerini almak adına böyle bir toplantı düzenlediklerini belirterek, bu toplantılardan çıkacak sorunları ilgili makamlara aktararak çözüm arayışı içerinde olduklarını söyledi. KAYSO'nun kuruluşu, görevleri ve çalışmaları hakkında katılımcılara bilgiler veren Başkan Büyüksimitci, Sanayi Odası’nın 1300 üyesi olduğunu ve 26 meslek grubunda faaliyet gösterdiğini söyledi. Başkan Büyüksimitçi, odaların en önemli özelliklerinden birisinin sanayicilerin sorun, görüş ve önerilerini ilgili kurum ve kuruluşlara iletmesi olduğunu söyledi. Başkan Büyüksimitci, bunun en somut örneklerinden bir tanesinin mobilyada KDV’nin yüzde 8’e indirilmesi, elektrikli ev aletlerinde ise ÖTV’nin Eylül ayı sonuna kadar kaldırılmasında yaptıkları çalışmalar olduğunu belirtti. TOBB bünyesinde oluşturulan finans çözümleri ve Kayseri Sanayi Odası olarak dile getirdikleri ve çözüm elde ettikleri konular hakkında bilgi veren Başkan Büyüksimitci, şöyle dedi:
“Mersin Limanı'nda işlerin hızlandırılarak masrafların azaltılması, vergisini düzenli ödeyen mükellefe 5 puanlık vergi indirimi, Damga Vergisinde yapılan düzenleme, ihracatçılara yeşil pasaport hakkı verilmesi, yatırım ve ara mallarının vadeli ithalatında yüzde 6 olan KKDF oranı sıfırlanması ve kredi kartı ile yapılan mobilya ve beyaz eşya harcamalarında taksit sayısının 9’dan 12’ye çıkarılması konuları Oda olarak gündeme getirdiğimiz ve sonuç aldığımız konuların başında gelmektedir.”
KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, kıdem tazminatına kalıcı bir çözüm bulunması gerektiğini, bu konunun çok yönlü olduğunu ve şu anda çalışmaların devam ettiğini anlatırken konunun en kısa zamanda her iki tarafı da memnun eden kalıca bir çözüme kavuşacağını söyledi. TOBB nefes kredisi ve Mesleki Eğitim Ve İstihdam Seferberliği kapsamında yapılan çalışmalara da değinen Başkan Büyüksimitci, sanayicinin üretime odaklanmak zorunda olduğunu ve başka şansının olmadığını, memleketin kurtuluşunun da, büyümesinin de zenginleşmesinin de sanayi ile olacağını, turizm ve hizmetler sektörünün elbette katkısının olacağını ancak, sanayisi olmayan ülkelerin en ufak bir krizde savrulup gideceğini ekledi. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Büyüksimitçi: Memleketin zenginleşmesi, sanayi ile olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Mayıs 2017 tarihinde saat 13 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyüksimitçi: Memleketin zenginleşmesi, sanayi ile olacak haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
29 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:57
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı