MUĞLA HABERLERİ

Büyükşehirlere 'Finansal Kapasite Geliştirme' çalıştayı

DHA
20.04.2016 - 16:45Son Güncelleme : 20.04.2016 - 16:46

Büyükşehirlere 'Finansal Kapasite Geliştirme' çalıştayı

DHA

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Türkiye Belediyeler Birliği ile Dünya Bankası işbirliğinde düzenlenen Belediye Finansmanı ve Finansal Kapasite Geliştirme Akademisi (Municipal Creditworthiness Academy) çalıştayına katıldı.

Ankara'da 11-15 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenen ve büyükşehir belediyelerinin mali performanslarının ve finansal kaynaklara erişimlerinin güçlendirilmesini amaçlayan Finansal Kapasite Geliştirme akademi programına Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Daşgın, Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Nayır, Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı personeliyle çok sayıda yerli ve yabancı uzman katıldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından sunulan 'Gölge Derecelendirme', 'Tahvil İhracı' ve 'Sukuk (Kira Sertifikası)' önerileri akademi çalışmalarının yörüngesinin belirlenmesine katkı sağladı.

Akademi programında, katılımcılar tarafından büyükşehir belediyelerinin gelirlerinin nasıl artırılabileceği, yeni proje ve yatırımlara kaynak oluşturmak adına hangi adımların atılabileceği, kredi derecelendirmesinin yerel yönetimler için ne denli önemli olduğu hususunda çok sayıda sunum yapıldı. 5 gün süren akademi çalışmalarının son gününde, Dünya Bankası yetkilileri ve Büyükşehir Belediyeleri temsilcileri tarafından küçük gruplar halinde yapılan çalışmalar sonucu, katılımcı büyükşehir belediyelerinin 'Kredibilite-Öz Değerlendirme ve Ön Eylem Planı Raporları' belirlendi.

Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Büyükşehirlere 'Finansal Kapasite Geliştirme' çalıştayı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Nisan 2016 tarihinde saat 16 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehirlere 'Finansal Kapasite Geliştirme' çalıştayı haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:12
  • Guneş
   06:48
  • Öğle
   13:09
  • İkindi
   16:35
  • Akşam
   19:11
  • Yatsı
   20:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı