ANKARA HABERLERİ

Büyükşehir'e 'Gençlik Hizmetleri' ödülü

DHA
13.04.2016 - 16:27Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediyesi, '2016 Gençlik ve Belediye Proje Yarışması'nda, 'Gençlerin Ankarası Projesi'yle Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü. Büyükşehir Belediye Başkan Melih Gökçek'e ödülünü veren Başbakan Ahmet Davutoğlu, "sizin hizmetleriniz sayesinde her seçimlerde bize olan teveccüh artarak devam etti" dedi.
ARAMIZDA 20 YILI AŞAN BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ VAR
Türkiye'nin dört bir tarafındaki büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen AK Parti 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu ATO Congresium'da düzenlendi. Sempozyum'un açılışında konuşan ve bu kapsamda düzenlenen “2016 Gençlik ve Belediye Proje Yarışmasıöna ilişkin bilgiler veren Başbakan Davutoğlu, “Yarışma için milletvekili, akademisyen ve yerel yönetim uzmanlarından oluşan 17 kişilik jüri üyemiz belediyelerden gelen projeleri titizlikle inceleyerek, ödül almaya hak kazananları belirledi" dedi.
Yerel belediyelerin başarı hikayesinin temelinde AK Parti'nin şehirleri ihya eden belediyecilik anlayışı olduğunu ifade eden Başbakan Davutoğlu, “Bu alanda tarih yazdık, dünyaya örnek olacak hizmetleri hayata geçirdik. İstanbul, Ankara, Kayseri, Konya, Kocaeli, Bursa, Samsun ve daha birçok şehrimiz Türkiye'nin nereden nereye geldiğini tablolarla açık bir şekilde ortaya koyuyorö diye konuştu.
Yerel yönetimlerde devrim niteliğinde işlere imza atıldığını da kaydeden Davutoğlu, “İdeolojik ritaülü sarsmadan hayatın inançlarını öne çıkaran, yerel yöneticilik anlayışımız elhamdülillah, çeyrek asra yaklaştı. 20 yılı aşan hizmetler sunan belediye başkanlarımız da aramızda. Onlara da teşekkür ediyorum. Sizin eserleriniz ve hizmetleriniz sayesinde her mahali seçimlerinde vatandaşların bize olan teveccühü artarak devam etti" diye konuştu.
Başbakan Davutoğlu'nun konuşması sırasında konuşmayı salonda izleyen Başkan Gökçek'in, dev ekranlara yansıtılması da büyük alkış aldı. Metropol şehirlerdeki çalışmalara ilişkin de kısaca bilgi veren Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Nüfus çeşitliliği, etnik ve kültürel çoğulculuğu itibarıyla adeta Türkiye nin özeti olan bu şehirlerimize mesela İstanbul'umuza, Ankara 'mıza çok yönlü ve büyük projeler ile hizmet etmeye çalışıyoruz" dedi.
ÖDÜLÜ BAŞBAKAN DAVUTOĞLU VERDİ
Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasının ardından sempoyum kapsamında düzenlenen “2016 Gençlik ve Belediye Proje Yarışmasıönın ödülleri dağıtıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi de Başkent'te gençlere yönelik yürüttüğü ve yapmayı planladığı 30'u aşkın çalışmalarının yer aldığı “Gençlerin Ankarası Projesiöyle Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü. Başkan Gökçek'in ödülünü, alkışlar ve sloganlar eşliğinde Başbakan Ahmet Davutoğlu verdi.
Ödüllerin dağıtımının ardından Başbakan Davutoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı,İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte Başkan Gökçek'in de bulunduğu Büyükşehir Belediyesi'nin ödül alan projesinin tanıtıldığı standı gezerek, bilgi aldı. Bu yıl 5.'si düzenlenen sempozyum kapsamında her yıl belirlenen temalarda ödüller dağıtılıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi daha önce de sempozyum kapsamında düzenlenen yarışmalarda “Hedef Mutlu Aileö ve “Sosyal Gelişimö projeleriyle ödüllere layık görülmüştü.
FOTOĞRCAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Büyükşehir'e 'Gençlik Hizmetleri' ödülü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Nisan 2016 tarihinde saat 16 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir'e 'Gençlik Hizmetleri' ödülü haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:45
  • Guneş
   07:29
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:22
  • Akşam
   17:39
  • Yatsı
   19:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı