MANİSA HABERLERİ

Büyükşehirden Zabıtaya Araç Desteği

IHA
21.08.2015 - 18:24Son Güncelleme :

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN AKHİSAR, SALİHLİ, ALAŞEHİR VE SOMA İLÇE TERMİNALLERİNDE OTOBÜSLERİN DENETİMİ, ŞEHİR İÇİ TOPLU ULAŞIM ARAÇLARININ DENETİMİ VE TİCARİ TAKSİLERİN DENETİMİNİN SAĞLANMASI AMACIYLA İLÇE KOORDİNATÖRLÜKLERİ ULAŞIM ZABITA EKİPLERİNE ARAÇ DESTEĞİ SAĞLANDI. ARAÇLARIN ANAHTARLARI ULAŞIM HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANI MÜMİN DENİZ TARAFINDAN İLÇE KOORDİNATÖRLERİNE TESLİM EDİLDİ.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Akhisar, Salihli, Alaşehir ve Soma ilçe terminallerinde otobüslerin denetimi, şehir içi toplu ulaşım araçlarının denetimi ve ticari taksilerin denetiminin sağlanması amacıyla ilçe koordinatörlükleri ulaşım zabıta ekiplerine araç desteği sağlandı. Araçların anahtarları Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanı Mümin Deniz tarafından ilçe koordinatörlerine teslim edildi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından ilçelerin ticari araçlarının denetimine destek sağlayabilmek amacıyla ulaşım zabıta ekiplerine alınan araçlar ilçe koordinatörlerine teslim edildi. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Hizmet Binası önünde düzenlenen teslim törenine Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz, Salihli Koordinatörü Ali Rıza Ünveren, Soma Koordinatörü Oğuz Belgül, Alaşehir Koordinatörü Akif Ceylan ve Akhisar Ulaşım Sorumlusu Himmet Demir de yer aldı. Akhisar, Salihli, Alaşehir ve Soma koordinatörlüklerine teslim edilen ekip araçlarının ilçelerdeki ticari araçların denetiminin sağlanması amacıyla kullanılacağını belirten Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanı Mümin Deniz, “İlçe merkezlerinde toplu taşıma araçları, diğer taksiler, servis araçları ve transit geçen araçların terminallerde iniş binişlerde yaptıkları yasal olmayan uygulamaları bu ekiplerimiz aracılığıyla denetimleri yapılacaktır” dedi.
TRAFİK YOĞUNLUĞU DİKKATE ALINDI
Trafik yoğunluğunun göz önünde bulundurularak ilçelere araç desteklerinin sağlandığını, ilerleyen günlerde alınacak yeni araçların da diğer ilçelere dağıtımlarının sağlanacağını da belirten Mümin Deniz, “İlk olarak Akhisar, Soma, Alaşehir ve Salihli ilçelerimize bu ulaşım zabıta araçlarımızı veriyoruz. Burada trafik yoğunluğu fazla olduğu için önceliği bu ilçelerimize verdik. İlerleyen zamanlarda Büyükşehir Belediyemize alınacak yeni araçları da diğer ilçelerimize de teslim edeceğiz. Araçlarımızı teslim etmenin ardından ilçelerde hizmet vermeye başlayacaklar. Hayırlı uğurlu olsun. İlçelerimizdeki trafik güvenliği açısından ulaşım zabıtası olarak hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.
ARAÇLAR TESLİM EDİLDİ
Konuşmanın ardından Deniz ilçe koordinatörlerine araçların anahtarlarını teslim ederek, hayırlı hizmetler diledi. İlçe koordinatörleri de ulaşım denetiminin sağlanması amacıyla ilçelerinde kullanılmak üzere alınan yeni araçlar nedeniyle memnuniyetlerini dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Deniz, teslim töreninin ardından Büyükşehir Belediyesi’nin araç filosuna yeni eklediği kayma kesici çekici araç hakkında bilgi verdi. Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından hizmet verecek olan araç şehir merkezinde park yasağı olan bölgelerde polis eşliğinde araçların çekilmesinde kullanılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Büyükşehirden Zabıtaya Araç Desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ağustos 2015 tarihinde saat 18 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehirden Zabıtaya Araç Desteği haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı