ERZURUM HABERLERİ

Büyükşehir'den kitap okuma etkinliği

DHA
28.03.2016 - 17:41Son Güncelleme :
DHA

ERZURUM, (DHA)- Erzurum Büyükşehir Belediyesi, 52'nci Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında tarihi Yakutiye Medresesi'nde 'Kitabını al gel' adlı kitap okuma etkinliği düzenledi.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ESMEK Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Emin Öz ile çok sayıda öğrenci ve öğretmen katıldı. Programda gerçekleştirilen kitap okuma etkinliğinde katılımcılar Büyükşehir Belediyesi'nin hediye ettiği kitapları 15 dakika okudu. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, “Atalarımız o zamanki şartlara rağmen dünya harikası yerler yapıp ilim irfan yuvası medrese olarak tahsis etmişlerdir. Bu medreselerden, hem ülkemize hem de dünyaya faydalı insanlar, hayırlı insanlar yetişmiştir. 21'nci yüzyılda iletişim çağındayız. Çocuklarımız, iletişim çağında kendi ailesiyle bile iletişimi kesiyor. Çocuklarımızı kütüphanelerden, okumalardan, eğitim yuvalarından uzaklaştırdık. Maalesef bu çağın böyle bir sıkıntısı var. Bizler yaptığımız belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra kültürel hizmetlerde de geleceğimizin belediye başkanlarını, geleceğimizin doktorlarını, mimarlarını, hukukçularını yetiştirmek, bu ülkeye hayırlı birer evlat olabilmeleri için hem atalarımızın yazdığı kitapları okutmak hem de kütüphanelerimizden daha fazla yararlanmalarını sağlamak için şehrimizin çeşitli noktalarına kütüphaneler yaptık ve içlerini kitaplarla donattık" diye konuştu.

Program sonunda Büyükşehir Belediyesi yöneticileri tarafından etkinliğe katılanlara kitap hediye edildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Büyükşehir'den kitap okuma etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 17 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir'den kitap okuma etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı