MANİSA HABERLERİ

Büyükşehir'den işçilere zam

DHA
18.04.2016 - 18:09 Son Güncelleme :
DHA

MANİSA Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan 250 işçiyi kapsayan iki yıllık toplu iş sözleşmesine göre işçiler her iki yılda da ilk altı aylık dönemde yüzde 4, ikinci altı aylık dönemde yüzde 5 zam alacak.
Manisa Büyükşehir Belediyesi, MASKİ Genel Müdürlüğü ve Belediye-İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi imza töreni, Manisa Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında yapıldı. Törene MHP'li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Belediye-İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi Genel Sekreteri Erdoğan Kefeli, Örgütlenme Genel Sekreteri Ali Çelenk, Genel Mali Sekreter Cahit Korkmaz, Belediye-İş Manisa Şube Başkanı Adnan Akdağ, Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası Genel Sekreteri Mehmet Oruçöz katıldı.
Belediye-İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi Genel Sekreteri Erdoğan Kefeli, Türkiye'de örgütlenen kesimin toplam çalışan nüfusun yüzde 7'sini oluşturduğunu söyleyerek "Asgari ücretle çalışan kesim 5 buçuk milyon insan. Çalıştıkları ücretler bugün açlık sınırının altında. Böyle ortamlarda imzalanan toplu sözleşmelerin önemini çok iyi biliyoruz" diye konuştu.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, geçmişte işçilerin mağduriyetlerinin söz konusu olduğunu savunarak "2 sene önce imzaladığımız toplu sözleşmede yüzde 30'lara yakın bir artış yapmıştık. Bugünkü konjonktürde de ne gerekiyorsa üzerimize düşeni yaparak bu noktaya getirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bütün işçi kardeşlerimiz güle güle harcasınlar" dedi.
Konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, sendika temsilcileriyle birlikte Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan 250 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesini imzaladı. 2 yıllık sözleşmeye göre işçiler her iki yılda da ilk altı aylık dönemde yüzde 4, ikinci altı aylık dönemde yüzde 5 zam alacak.

Mehmed Hakkı ÖZBAYIR/MANİSA,(DHA)
FOTOĞRAF

 


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Büyükşehir'den işçilere zam hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Nisan 2016 tarihinde saat 18 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir'den işçilere zam haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı