KAYSERİ HABERLERİ

Büyükşehirden, 'Harika Matematik' sergisi

DHA
26.04.2017 - 13:23Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, çocuklara matematiği sevdirmek için çeşitli etkinlikler gerçekleştiren 'Harika Matematik' sergisini Kayseri’ye getirdi. Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi’nde kurulan sergi 28 Nisan Cuma gününe kadar gezilebilecek.
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK’e bağlı Genç KAYMEK Gençlik Merkezi'nin öncülüğünde, Matematiğin eğlenceli yönünü gösteren ve çeşitli oyunlarla matematiği sevdiren Harika Matematik sergisini, 7-13 yaş grubu çocuklar ücretsiz olarak gezebiliyor. Sergiyi 49 okuldan yaklaşık 5 bin öğrencinin gezeceği belirtildi. Matematiğin temel konularının eğlenceli ve interaktif şekilde işlendiği, İlk ve ortaokul matematik dersi öğretim programına da uygun olan sergi, özel TIR'larla Kayseri’ye geldi. Sergide, “Dans Eden Geometri”, “Haydi Yuvarla”, “Kule Yapalım”, “Aynadaki Kim” ve “Dev Küp” oyun alanları ile “Da Vinci Learning” atölye çalışmaları ve “Da Vinci Learning Mobil Sinema” yer alıyor. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Büyükşehirden, 'Harika Matematik' sergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 13 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehirden, 'Harika Matematik' sergisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı