ANKARA HABERLERİ

Büyükşehir’den Antalya’ya EXPO bahçesi

Hürriyet Haber
26.03.2016 - 17:55Son Güncelleme :

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, EXPO 2016 Antalya sergi alanında Ankara'yı temsil etmek için bahçe kuracaklarını belirterek, "Ümit ediyorum Türkiye'ye turizm açısından da çok ciddi bir katkısı olur” dedi.

Hürriyet Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Antalya'nın Aksu ilçesinde çalışmalarında sona yaklaşılan EXPO 2016 Antalya sergi alanını ziyaret ederek, proje hakkında bilgi aldı. Gökçek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılacak EXPO 2016 Antalya sergi alanında bahçe kuracaklarını ifade etti. "Türkiye Tema Bahçeleri Projesi" kapsamında sergi alanına belediye olarak kuracakları bahçe çalışmalarını da inceleyen Gökçek, EXPO 2016 projesini çok beğendiğini vurguladı.

‘ÇİÇEK HAYVANLAR İLGİMİ ÇEKTİ’

Ankara'yı EXPO'da en güzel şekilde temsil etmek istediklerini vurgulayan Gökçek, 10 farklı temada 15 dönümlük bir alanda yapılan bitki heykellerinin dikkat çekici olduğunu ifade etti. Gökçek, EXPO 2016 Antalya sergi alanında kısa sürede güzel işler yapıldığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:
"Bazı bölümler özellikle dikkatimi çekti. Bilhassa bu yabancılara yaptırdığınız çiçek hayvanlar. Onlar çok hoşuma gitti. Tebrik ediyorum, kutluyorum. Ankara'yı burada en güzel şekliyle temsil edelim istiyoruz. Ümit ediyorum ki Türkiye'ye turizm açısından da ciddi bir katkısı olur. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum ve kutluyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Büyükşehir’den Antalya’ya EXPO bahçesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 17 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den Antalya’ya EXPO bahçesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı