MANİSA HABERLERİ

Büyükşehir'den 5 milyonluk yol yatırımı

DHA
29.03.2016 - 15:02Son Güncelleme :
DHA

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Muradiye-Celal Bayar Üniversitesi Kampüs yolunda 5 milyonluk yatırım yaparak bölünmüş yol, köprü ve istinat duvarının çalışmalarına ağırlık verdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Eski Muradiye yolu olarak bilinen Celal Bayar Üniversitesi Kampüs yolunda bölünmüş yol, köprü ve istinat duvarının çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Ekipler tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Celal Bayar Üniversitesi'ne giden yolda yapılan köprünün ve yolun dolgu çalışmalarına başlandı. İstinat duvarının ise yakın bir zamanda içerisinde başlayacağı belirtildi. Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, "Asfalt sezonu öncesinde birçok ilçede sıcak asfalt için temel çalışmanın yanı sıra bakım ve onarım çalışmaları da devam ediyor. Çalışmalarını sürdürdüğümüz Eski Muradiye Yolu olarak bilinen ve Celal Bayar Üniversitesi Kampüsü'ne giden yolda Karaçay Köprüsü'nü genişletme çalışmalarında sona geldik" diye konuştu.

Sıcak asfalt çalışmalarının da yapılacağına dikkat çeken Gençoğlu, "Köprünün yapımının yanı sıra kampüs güzergahı boyunca devam eden yaklaşık 2 buçuk kilometrelik yolda genişletme ve sıcak asfalt uygulaması gerçekleştireceğiz. Bu yolu sıcak asfaltlı bölünmüş yol olarak yeniden yapacağız. Bütün bu çalışmalar Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 milyon liralık bir yatırımla gerçekleştiriliyor. Bu çalışmaları 2016 yılı sonuna kadar tamamlayarak vatandaşlarımızın ve üniversite öğrencilerinin kullanımına açacağız" diye konuştu.

Mehmed Hakkı ÖZBAYIR/MANİSA,(DHA)

FOTOĞRAF

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Büyükşehir'den 5 milyonluk yol yatırımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 15 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir'den 5 milyonluk yol yatırımı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı