ERZURUM HABERLERİ

Büyükşehir, Yeni Yazarları Yetiştirecek

IHA
16.09.2015 - 20:25Son Güncelleme : 16.09.2015 - 20:26

BÜYÜKŞEHİR YENİ YAZARLARI YETİŞTİRECEK

IHA

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in önemli kültür projelerinden biri olan “Yazarlık Akademisi” başladı.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Şehir ve Kültür Araştırmaları Derneği’nin (ŞEHİRDER) ortaklaşa düzenleyeceği proje düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. Tarihi Müceldili Konağı’nda gerçekleştirilen toplantıya Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, ŞEHİRDER Başkanı Murat Ertaş, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Emin Öz ile diğer yetkililer katıldı. Başkan Vekili Tavlaşoğlu, Erzurum’da önemli bir kültür hizmetinin daha hayata geçtiğini ifade etti. Tavlaşoğlu, “Eğitime ve kültüre dayalı bir toplum, geleceğe umut veren ışık misali dört bir yanını her daim aydınlatır. İnsan öğrendiğini en iyi şekilde başkasıyla paylaşarak pekiştirir. İşte bu düşünceden hareketle Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak Başkanımız Mehmet Sekmen Beyefendi’nin önemli bir kültür ve eğitim projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şehrimizin önemli sivil inisiyatif kurumu olan ŞEHİRDER ile birlikte Yazarlık Akademisi ve Şehir Mektebi’ne start verdik. 15 yaş üzeri herkesin katılacağı Yazarlık Akademisi ile edebiyatımıza yeni yetenekleri kazandıracağız” dedi. Tavlaşoğlu, Yazarlık Akademisi ile birlikte kültür ve medeniyetin başkenti olan Erzurum’un nitelikli sanat için yeni yazarları yetiştireceğini sözlerine ekledi.
EDEBİYATTA YENİ BİR NEFES: ŞEHİR MEKTEBİ
ŞEHİRDER Başkanı Murat Ertaş, Yazarlık Akademisi’nde yetişen yazarların eserlerinin Şehir Mektebi’nde yayınlanacağını kaydetti. Ertaş, şöyle devam etti: “Yazarlık Akademisi, yeni kalemlerin kendini ifade edeceği bir eğitim kurumudur. Söz konusu projeden ötürü Başkanımız Mehmet Sekmen’e teşekkür ederim. İstidadı olan kişilerden oluşacak akademide yazar adayları mülakata tabi tutulduktan sonra yazarlık eğitimi alacak. Hedeflenen çalışmayla yazarlığın temel konuları ve püf noktaları yeni yeteneklere aktarılacak. Şiir ve edebiyata gönül verenlerin yer alacağı Yazarlık Akademisi’nde uzman hocalar ve müellifler görev alacak. Akademik eğitimin ardından yazarların kaleme aldığı şiir ve makaleler, değerlendirme sonrası Şehir Mektebi Dergisi’nde yayınlanacak. Ayrıca teşvik amaçlı olarak yazarlara maddi katkı da sunulacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Büyükşehir, Yeni Yazarları Yetiştirecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 20 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir, Yeni Yazarları Yetiştirecek haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:19
  • Guneş
   05:59
  • Öğle
   12:17
  • İkindi
   15:40
  • Akşam
   18:15
  • Yatsı
   19:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı