Ege Haberleri

EGE

  Büyükşehir ve Buca mahkemelik

  Hürriyet Haber
  27.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BUCA Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi arasında Metropolitan Ticaret Merkezi nedeniyle başlayan gerginlik mahkemeye taşınıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina'nın ticaret merkezine onay veren plan değişikliğini reddetmesi üzerine, Cemil Şeboy'un önerisiye Buca Belediye Meclisi'nin ikinci kez karar alıp değişikliği kesinleştirmesi ipleri gerdi.

  BU kararın uygulanamayacağını söyleyen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, 1/5000'lik imar planında yeşil alan olan bir yerin 1/1000'lik planda farklı olamayacağını açıkladı. Benzer durumlar için çok sayıda Danıştay kararı bulunduğunu belirten yetkililer, Buca Belediye Meclisi'nin aldığı son karar ellerine ulaştığında konunun yargıya gideceğini belirtti.

  BAŞKAN Piriştina da, nazım planda söz konusu yerin yeşil gösterildiği için Buca'nın önerisini onaylamadığını açıkladı. Piriştina, ‘‘Gerek Büyükşehir gerek ilçe belediyelere ait bu tür alanların rant amaçlı yerler olarak görülmesini desteklemiyorum. Ben, Buca Belediyesi'nin bu projeden vazgeçmesini bekliyordum'' dedi. Utku BOLULU / İZMİR

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı