GAZİANTEP HABERLERİ

Büyükşehir Ve Besni Belediyesi “Kardeş Şehir” Oldu

IHA
26.10.2015 - 16:47Son Güncelleme :

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE ADIYAMAN’IN BESNİ BELEDİYESİ ARASINDA “KARDEŞ ŞEHİR” PROTOKOLÜ İMZALANDI.

IHA

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Adıyaman’ın Besni Belediyesi arasında “Kardeş Şehir” protokolü imzalandı.
Şahin, bir restoranda düzenlenen protokolün imza töreninde, kardeşliğin önemini anlatarak, protokolün hayırlı olmasını temenni etti.Bölgenin ilk kadın milletvekili olduğunu, üç dönem vekillik yaptığını hatırlatan Şahin, “Bugün bu kadar istikrarsızlığa rağmen, Ortadoğu’daki akan kana rağmen bölgede yaşanan kaoslara rağmen hala bütün zorluklara o bizim atalarımızın kurtuluş mücadelesi verdiği gibi bir kalkınma mücadelesi, ekonomik savaşı kazanma mücadelesi veriyoruz. İnşallah o mücadeleyi nasıl kazandıysak bugünlerde geçecek. İhtiyacımız olan şey güven ve istikrar” diye konuştu. Şahin, Besni halkının 45 dakika gibi bir sürede Gaziantep’e ulaşarak alışverişlerini yaptıklarını ve ticaret hayatında önemli bir yere sahip olduklarını vurguladı.
Şahin, açıklamasında “Burada farklı siyasi partilerden arkadaşlarımız olabilir. Bu demokrasinin gereğidir ancak çalışmaları ve verdiği hizmetlerle tanıdığınız Mehmet Erdoğan’ı Meclise göndermek için desteklerinizi bekliyoruz. Besni ilçemiz geçmişten günümüze Gaziantep ile kardeş bir ilçemiz. İnşallah bundan sonra da daha fazla hizmetle yanlarında olacağız" ifadelerini kullandı
AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül de önemli bir güne şahitlik edildiğini ifade ederek, uzun yıllardan beri devam eden bir kardeşliğin resmileştirildiğini belirtti.
BÜYÜKŞEHİR VE İLÇE BELEDİYESİ ARASINDA BİR İLK
Bir büyükşehir belediyesi ile ilçe belediyesi arasında kardeş belediye uygulamasının Türkiye’de bir ilk olduğuna vurgu yapan Gül, AK Parti hükumetleri döneminde 4 saatlik Besni-Gaziantep yolunan 45 dakikaya indirildiğini hatırlattı. Bu coşkuyu hep beraber yaşadıklarını anlatan Gül, bu hizmetlerin artarak devam etmesi ve Araban-Besni yolunun da tamamlanması için Mehmet Erdoğan’ın meclise gitmesi için destek verilmesi gerektiğini dile getirdi. Toplumu bin yıldır bir arada tutan kavramın ’kardeşlik’ olduğuna işaret eden Gül,
"İster Kürt, ister Türk, ister Alevi, ister Sunni, ister zengin, ister fakir, bu ay yıldızlı bayrak altında, bu Anadolu coğrafyasında yaşayan herkesin birinci vazifesi kardeşlik bilincini arttırmaktır. Çünkü birlik ve dirliğin tek anahtarı kardeşlik şuuru içerisinde bir yaşam mücadelesi vermektir. Bir hayat sürdürebilmektir. Bin yıldır bu topraklarda omuz omuza birlik içerisinde yaşıyorsak bu kardeşliktir ve asla kıyamete kadar kardeşliğimizi hiç kimse bozamayacak. Bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz" şeklinde konuştu. AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan da, Besni’nin her zaman bu ülkeye katma değer sağlayan bir ilçe olduğunu aktardı.
Besnili olmaktan iftihar ettiğini anlatan Erdoğan, Besni’nin zamanında sanayi ve ticaret merkezi olduğunu vurgulayarak, dışa verdiği göçle bunu kaybettiğinin altını çizdi. Besni’nin küçük bir ilçe ve kısıtlı imkanlara sahip olduğunu dile getiren Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk de protokol kararından mutluluk duyduklarını belirterek, programa katılanlara teşekkür etti. Öztürk, Şahin’e Besni Belediyesi meclis kararının bir nüshasını taktim etti.
Programa sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli de katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Büyükşehir Ve Besni Belediyesi “Kardeş Şehir” Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 16 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Ve Besni Belediyesi “Kardeş Şehir” Oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı