MALATYA HABERLERİ

Büyükşehir, Uluslararası Çalıştaya Ev Sahipliği Yapacak

IHA
28.09.2015 - 17:10Son Güncelleme :

YEREL HABERLER MALATYA

IHA

Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) tarafından organize edilen ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. (MOTAŞ) ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Troleybüs Sistemleri Çalıştayı” 1-2 Ekim tarihleri arasında yapılacak.
Dünyanın birçok kentinde troleybüs işletmeciliği yapan ve toplu ulaşım hizmetleri konusunda karar vericilerden olan üst düzey yetkililer ile CEO’lardan oluşan Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Komitesi üyeleri, Malatya düzenlenecek olan Uluslararası Troleybüs Sistemleri Çalıştayı’na katılacaklar. 1 Ekim 2015 Perşembe günü başlayacak olan ‘Uluslararası Troleybüs Sistemleri Çalıştayı’nda toplu ulaşımın dünü ve bugünü her yönüyle ele alınacak. Çalıştay boyunca ayrıca, UITP’nin yeni projeleri ve toplu taşımacılık sektörünün geleceği de konuşulacak konular arasında yer alıyor.
UITP Genel Sekreteri Alain Flausch, son yıllarda toplu taşıma alanında kendini gösteren gelişmelere paralel olarak, Türkiye’de de bu alanda önemli gelişmeler yaşandığını gözlemlediklerini belirterek, Malatya’nın da toplu ulaşımda troleybüsü kullanmasıyla birlikte, Türkiye’nin de toplu taşımada yeni bir vizyona kavuştuğunu ifade etti. Alain Flausch, “UITP Yönetim Kurulu olarak ‘Uluslararası Troleybüs Sistemleri Çalıştayı’nı Malatya’da yaparak projenin tüm diğer üst düzey yöneticileri tarafından yerinde görülmesini arzuladık” dedi.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise böyle bir organizasyonun Malatya’da yapılmasının ilin tanıtımına vereceği katkıya değinerek, “Üyesi olduğumuz Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği’nin düzenlediği ‘Uluslararası Troleybüs Sistemleri Çalıştayı’na, 15 ülkenin 40 şehri ile Türkiye’den 150 belediyemizin toplu taşıma alanında en yetkin ve etkili isimlerinden oluşan üst düzey yöneticilerini Malatya’da ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Türkiye’de ilk defa Malatya’da hayata geçirdiğimiz ve Malatyalılar olarak trambüs diye adlandırdığımız toplu ulaşım sistemimizin, bu alanın uzmanları tarafından yerinde görülmesi elbette ki bizi ziyadesiyle memnun edecektir” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Büyükşehir, Uluslararası Çalıştaya Ev Sahipliği Yapacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 17 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir, Uluslararası Çalıştaya Ev Sahipliği Yapacak haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı