ADANA HABERLERİ

Büyükşehir, STK’larla Bağlarını Güçlendiriyor

IHA
19.09.2015 - 13:25Son Güncelleme : 19.09.2015 - 13:26

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ STK BAĞLARINI GÜÇLENDİRİYOR.

IHA

Kentin dinamik gücü olan sivil toplum örgütlerinin harekete geçmesi ve şehirde daha aktif rol oynaması için, Adana Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığınca; “Kentin İçin El Ele” projesinin ilk etabı Türk Eğitim Vakfı (TEV) gönüllüleri ile başladı.
Bağışçılar ve ihtiyaç sahibi başarılı üniversite öğrencileri arasında bağ kuran TEV için gönüllüler ve Adana Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler ekibi buluştu. Toplantıda; eğitimde eşit şartlar adı altında, gençlerin öğrenimleri boyunca fonlanması, gönüllüler ve bağışçıların bağlarının kuvvetlendirilmesi, Büyükşehir Belediyesi‘nin sosyal sorumluluklar kapsamında destek olabileceği hususlar konuşularak, projenin verimliliği tartışıldı.
Çukurova Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak için farklı şehirlerden Adana’ya gelen öğrencileri otogarda karşılayarak üniversite kampüsüne götüren, kayıt işlemlerinde yardımcı olan Büyükşehir Atölye Ekibi, TEV ile birlikte derslerin başlamasıyla kampüste bir dizi etkinlik yapmayı kararlaştırdı.
Büyükşehir Atölye, farklı sivil toplum örgütleri ile farklı konularda da bir araya geleceklerini, kentimiz için el ele verip daha aktif, daha sosyal sivil toplum kuruluşları ve kurumlar için emin adımlar attıklarını belirtti.
Türk Eğitim Vakfı Adana Şube Başkanı Ayşegül Gökçe, kaynaştırma projelerinin başı olan ‘’Kentin İçin El Ele‘’ 1.etap çalıştayı için, gönüllülük projelerine destek veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü‘ye minnettar olduklarını belirtti.
Gönüllüler kapsamında toplantıya iştirak eden iş kadınlarından; Neriman İçer, Nazan Uğurludemir, Nurgül Koçak, Beldenur Küçükyılmaz, Orkide İnan ve iş adamlarından; Oğuz Çapar, Umut Yaşar Kayıkçı; gönüllülük noktasında Adana Büyükşehir Belediyesinin gönülleri bir araya getiren bu projesinin ilerleyen zamanlarda çığ gibi büyüyeceğine inandıklarını ve toplumsal hareket noktasında fayda sağlayacağına inandıklarını dile getirdiler.
Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Şahin; bu tarz gönüllü topluluklarını daha sık bir araya getireceklerini kaydederek, Kent Konseyi ile birlikte kent için farkındalık seviyesinin daha yukarılara çıkacağını, Sivil Toplum Kuruluşlarının faaliyetlerine gereken katkıyı sağlayacaklarını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Büyükşehir, STK’larla Bağlarını Güçlendiriyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 13 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir, STK’larla Bağlarını Güçlendiriyor haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:46
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:07
  • Akşam
   18:42
  • Yatsı
   20:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı