KOCAELİ HABERLERİ

Büyükşehir Personeli Eğitimleri Sürüyor

IHA
30.10.2015 - 11:57Son Güncelleme :

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONELİNE VERİLEN HİZMET İÇİ EĞİTİMLER DEVAME DİYOR.

IHA

Büyükşehir’in ilgili personeline fiyat farkı ve yaklaşık maliyet konulu eğitim gerçekleştirildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği tarafından gerçekleştirilen “Fiyat Farkı ve Yaklaşık Maliyet”’ eğitimi Leyla Atakan Kültür Merkezi Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda Sayıştay Uzman Denetçisi Oğuz Çalık eğitmenliğinde gerçekleştirildi. Eğitime Kocaeli Büyükşehir Belediyesi personelinin yanı sıra ilçe belediyeler ve İSU’dan katılım gerçekleşti.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen eğitimde konuşan Sayıştay Uzman Denetçisi Oğuz Çalık, “Piyasa araştırması yapılarak, yaklaşık maliyet hakkında detaylı bilgi edinmeli ve buna göre yaklaşık maliyet belirlenmelidir. Araştırma yapılırken fiyatların aritmetik ortalaması alınır ve fiyat buna göre belirlenir” dedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafında gerçekleştirilen eğitimde konuşan Çalık, “Yaklaşık maliyetin hesaplanması için ihale konusu olan iş kalemleri veya grupları ve bunlara ilişkin miktarlar tespit edilir. Bu durumlarda gerek duyulduğunda idareler kamu, kurum ve kuruluşlarınca işin niteliğine göre fiyatların belirlenmesi, ihaleyi yapan idare ve diğer idarelerce gerçekleştirilen benzer işler, ilgili odaların belirlemiş olduğu fiyatları esas olarak alırlar” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Büyükşehir Personeli Eğitimleri Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 11 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Personeli Eğitimleri Sürüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı