MUĞLA HABERLERİ

Büyükşehir Ortaca’da Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

IHA
20 Ekim 2015 - 11:01Son Güncelleme : 20 Ekim 2015 - 11:02

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ORTACA'DA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEYEREK YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI.

IHA

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Ortaca ilçesinde bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’in katıldığı bilgilendirme toplantısı Ortaca Bahçelievler Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirildi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Ortaca İlçesi’nde bugüne kadar gerçekleştirdiği hizmetlerin ve projelerinin katılımcılara anlatıldığı bilgilendirme toplantısında Muğla Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları da Ortaca İlçesi özelinde ve Muğla genelinde yapılan yol, su, ulaşım, tarım, sağlık gibi birçok konuda vatandaşları bilgilendirdi.
Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, bir buçuk yıl gibi kısa bir sürede Büyükşehir’in önemli bir yol kat ettiğini belirterek; ‘’Büyükşehir yasasından kaynaklanan aksaklıklardan dolayı bazı hizmetlerde sıkıntı var. Bu yasadan kaynaklanıyor. Büyükşehir yasası çıkartılırken biz bazı noktalarda itiraz ettik. Aksaklıklar olabileceğini ifade ettik. Ancak bir buçuk yıl gibi kısa bir sürede Büyükşehir organizasyonunu tamamlayarak, belli bir noktaya geldi. Hem nüfus yapısı açısından, hem de yüz ölçümünün çok geniş olması açısından ciddi sıkıntılar yaşandı. Büyükşehir süreç içerisinde bunları aşıyor’’ diye konuştu.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ise, vatandaşlara en yüksek seviyede hizmet etmek için çalıştıklarının altını çizdi.
Gürün; ‘’Her ilçede, ilçe belediye başkanlıkları ile orada bulunan bürokratlarla yükü götürüyoruz. Sorumlu olduğumuz halka en yüksek seviyede hizmet etmek, onun günlük yaşantısını daha kaliteli bir hale getirmek ve huzur içinde, mutluluk içinde yaşamasını temin etmek için çalışıyoruz. Büyükşehir olduktan sonra süratle organize olmaya çalıştık, bir ekip olarak uyum içinde çalışmaya gayret ettik. Bizim tadilat dolayısı ile 15 gün kapalıyız deme şansımız yok, hizmet devam ediyor. 14 yeni büyükşehir olmuş belediye içerisinde en başarılı Büyükşehirlerden birisiyiz’’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Büyükşehir Ortaca’da Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 11 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Ortaca’da Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:17
  • Öğle
   13:21
  • İkindi
   17:07
  • Akşam
   20:06
  • Yatsı
   21:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı