DENİZLİ HABERLERİ

Büyükşehir Öğrenim Yardımı Sonuçları Belli Oldu

IHA
29.10.2015 - 13:44Son Güncelleme :

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖĞRENİM YARDIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI

IHA

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında Denizli ve ilçelerde eğitim alan lise ve dengi öğrencilere yapacağı öğrenim yardımı sonuçları belli oldu.
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında Denizli ve ilçelerde eğitim alan lise ve dengi öğrencilere yapacağı öğrenim yardımı sonuçları belli oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın yaptığı değerlendirme sonucunda Denizli ve ilçelerinde ikamet eden lise ve dengi okullarda eğitim alan ve ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere aylık 75 TL öğrenim yardımı yapılacak. 24 Ağustos - 30 Eylül tarihleri arasında başvuru yapan öğrenciler öğrenim yardımı sonuçlarını http://www.denizli.bel.tr/ogrenimyardimi/sorgu2015.aspx internet adresinden yada Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’ndan öğrenebilecek. Eylül ayında verilmeye başlanacak öğrenim yardımlarının Haziran ayında son bulacağı kaydedildi.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eğitimin sadece bir kurumun üstlenmesinin doğru olmadığını kaydederek, Büyükşehir olarak eğitime verilen desteği her zaman sürdüreceklerini söyledi. Geçtiğimiz yıllarda 60 TL olan öğrenim yardımının bu yıl 75 TL’ye çıkartıldığını ifade eden Başkan Zolan, "Geleceğimize iyi bir gelecek hazırlamak için elimizden gelen çabayı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Büyükşehir Öğrenim Yardımı Sonuçları Belli Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 13 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Öğrenim Yardımı Sonuçları Belli Oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı