MALATYA HABERLERİ

Büyükşehir Meclisi, Terörü Lanetledi

IHA
13.10.2015 - 17:11Son Güncelleme :

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ, EKİM AYI TOPLANTILARINI YAPTI.

IHA

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Ekim ayı toplantısının ll. Oturumunu Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs başkanlığında yaptı.
Büyükşehir Meclis Salonu’nda yapılan toplantı sırasında bir konuşma yapan Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs, “Ankara’nın merkezinde meydana gelen terör olayı hepimizin kalbinde derin bir üzüntü bıraktı. Menfur saldırıyı lanetliyoruz, Türkiye’yi Ortadoğu’ya benzetmek istiyorlar. Cumhuriyet tarihinin en büyük terör olayıdır. Temennimiz bütün milletimizin birlik içerisinde terör olaylarına karşı çıkmasıdır. Allah böyle acıyı bir daha milletimize yaşatmasın” dedi.
CHP GRUP BAŞKANI’NDAN TEŞEKKÜR
CHP Grup Başkanı Hurşit Kuşcu da yaptığı konuşmada, “Kardeşliğimize karşı yapılan bu katliamı yapanları, arkasında olan güçleri nefretle kınıyoruz. Ulaşımda yardımlarını gördüğümüz Büyükşehir Belediye Başkanımıza, duyarlılıklarından dolayı Yeşilyurt ve Battalgazi Belediye Başkanı’na teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
GAZİ PARKI BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NE DEVREDİLDİ
Konuşmaların ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündem maddeleri arasında yer alan mülkiyeti Malatya Büyükşehir Belediyesine ait olan Gazi Parkı alanının Battalgazi Belediyesi’ne devredilmesi kararlaştırıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Spor ve Yaşam Merkezi’nin kapalı alanları, havuz ve müştemilatının işletme hakkı yıllık 50 bin TL karşılığında 5 yıllığına Esenlik Ltd. Şti. Genel Müdürlüğüne kiraya verilmesi kabul edildi.
CHP Grup Başkanı Hurşit Kuşcu, Spor ve Yaşam Merkezi ile ilgili gündem maddesinin görüşülmesinin ardından söz alarak, “Spor ve Yaşam Merkezi Malatya halkının hizmetine sunulmuş çok güzel bir hizmet. Bu hizmetin yapımında emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere diğer emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
İMAR MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Gündem maddeleri arasında yer alan imar maddeleri de ilgili komisyon raporları doğrultusunda görüşülerek karara bağlandı.
Malatya Büyükşehir Meclisi, Kasım Ayı toplantısını 11 Kasım 2015 Çarşamba günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Büyükşehir Meclisi, Terörü Lanetledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 17 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Meclisi, Terörü Lanetledi haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı