MANİSA HABERLERİ

Büyükşehir, Manisa’yı 29 Ekim’e Hazırladı

IHA
27.10.2015 - 18:15Son Güncelleme :

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÖNCESİNDE ŞEHRİ BAYRAKLARLA DONATTI.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde şehri bayraklarla donattı.
Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 92. yıldönümü münasebetiyle Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, şehrin dört bir yanına Türk Bayrakları astı. Bayrak kavramının ulusu bir arada tutan en önemli unsurlardan birisi olduğunu dile getiren Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, yaklaşan Cumhuriyet Bayramı öncesinde Manisa’nın bu kutlu güne hazır olduğunu söyledi. İra, “Kırmızı rengini şehitlerimizin kanından alan Türk Bayrağı, ulusumuzun en önemli manevi değerlerinden biridir, bağımsızlığın en önemli göstergesidir. Bir ulusun bayrağı gökyüzünde dalgalandığı sürece o ulusun hiçbir şekilde boyunduruk altına alınamayacağını gösterir. Biz de bu milli duygu ve düşüncelerle şehrimizi bayraklarla donattık” dedi. Türk Milleti’nin özellikle zorlu günlerde özüne dönerek kenetlendiğini hatırlatan Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, “Kuruluşunun 92. Yıldönümünü kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti’nin, varlığının yegane bekçileriyiz” diye konuştu.
VATANDAŞLARDAN TAM NOT ALDI
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin milli manevi değerlere gösterdiği bağlılığın kendilerini gururlandırdığını ifade eden Manisalılar, şehrin her yerinde birlik ve beraberliği simgeleyen Türk Bayrağı’nın dalgalanmasının kendilerinde sevinç yarattığını belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Büyükşehir, Manisa’yı 29 Ekim’e Hazırladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 18 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir, Manisa’yı 29 Ekim’e Hazırladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı