KOCAELİ HABERLERİ

Büyükşehir Konservatuvarı’nda Carl Orff Yöntemi Devam Ediyor

IHA
27.09.2015 - 12:57Son Güncelleme :

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN KONSERVATUVAR'DA CARL ORFF YÖNTEMİ BU YIL DA 42 ÖĞRENCİYLE DEVAM EDECEK.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı faaliyet gösteren Büyükşehir Konservaturı’nda Carl Orff yöntemi uygulaması bu yıl da devam edecek
Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı tarafından üç yıldır uygulanan Müzikli Oyun Grubu, yeni eğitim döneminde 42 yeni öğrencisiyle devam edecek. 6-15 yaş grubundaki çocukların katılabildiği Müzikli Oyun Grubu, çocuklarda kavramsal yeterliliği sağlayarak müzik ve ritm duygusunu geliştirmeyi sağlıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı, söz konusu yöntemi yerel yönetimler içinde uygulayan tek belediye. Oyunla öğrenilen bilgilerin unutulmadığından hareket eden yöntem bu sayede genç yeteneklerin keşfini sağlıyor. Konservatuvar eğitmenlerinden Sencer Özbay gözetiminde verilen derslerde çocuklar tüm perküsyonları kullanarak şarkılı ve ritimli piyesler oynuyor. Bu sayede çocukların müzikal yeteneklerinin gelişmesi sağlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Büyükşehir Konservatuvarı’nda Carl Orff Yöntemi Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2015 tarihinde saat 12 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Konservatuvarı’nda Carl Orff Yöntemi Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  13:20
 • İkindi
  16:16
 • Akşam
  18:46
 • Yatsı
  20:05
Sayfa Başı