DENİZLİ HABERLERİ

Büyükşehir Konservatuar Kayıtları Başladı

IHA
14.09.2015 - 10:36Son Güncelleme :

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KONSERVATUAR KAYITLARI BAŞLADI

IHA

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kış dönemi konservatuar ön kayıtları 14-30 Eylül tarihleri arasında yapılacak.
Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı, kış döneminde de kurs vermeyi sürdürecek. Klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel hizmetleriyle de örnek olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, kış dönemi konservatuar ön kayıtları 14-30 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Bu dönem 12 farklı enstrüman dalında ücretsiz kurs düzenleyecek Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı, ayrıca koro eğitimleri de verecek. Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı’nda 14-30 Eylül tarihleri arasında yapılacak ön kayıtların ardından kursiyer adayları yeteneklerine göre sınava tabi tutulacak. Söz konusu sınavda başarılı olan adaylar daha sonra belirlenecek tarihte asıl kaydını yaptırabilecek. Enstrüman kursları kapsamında kanun, ney, klarnet, keman, ud ile bağlama, kaval, ritim dersleri verilen konservatuarda ayrıca batı müziğinde piyano dersleri olacak.
Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği koroları da bulunan Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı’nda yapılan çalışmaların öğrencilerin ders saatlerine göre belirlendiği ifade edildi. Ön kayıt yaptırmak isteyen adayların, 14-30 Eylül tarihleri arasında Topraklık Mahallesi Doğan Caddesi No 74 Eski Külahçıoğlu Un Fabrikası adresinde bulunan Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı’na başvuru yapması gerektiği belirtildi. Konuyla ilgili bilgi almak isteyen vatandaşların ayrıca 0 (258) 280 25 38-39-40 numaralı telefonları arayabilecekleri duyuruldu.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi’nin kültür ve sanat alanında yaptığı yatırımların Türkiye’ye örnek olduğunu vurguladı. Kültür ve sanatın toplumu yaratıcılık ve üretkenliğe sevk edeceğini kaydeden Başkan Zolan, "Kendimizi daha da geliştirip yenilemek için fiziki alt yapı yatırımlarımız gibi kültür ve sanat yatırımlarımıza da devam edeceğiz" dedi. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tüm kurslarında olduğu gibi konservatuardaki eğitimlerin de ücretsiz olduğuna dikkati çeken Başkan Zolan, anne-babalara seslenerek yetenekli çocukların bu fırsatı mutlaka değerlendirmesi tavsiyesinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Büyükşehir Konservatuar Kayıtları Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 10 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Konservatuar Kayıtları Başladı haberi güncellenecektir.

  DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ
  10 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:53
  • Guneş
   07:31
  • Öğle
   12:58
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:05
  • Yatsı
   19:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı