KAYSERİ HABERLERİ

Büyükşehir, 'kesintisiz bordür' sistemini başlattı

DHA
31.03.2017 - 12:29Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, yollardaki bordür uygulamasına yeni bir anlayış getirdi. İlk kez Bekir Yıldız Bulvarı’nda uygulanan sistemle, yerinde beton dökülerek, kesintisiz, parçasız bordür döşenebiliyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilk kez Bekir Yıldız Bulvarı’nda kullanılan yeni bordür sitemini inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çelik, “Continuous Form denilen sürekli formda kesintisiz, parçasız, yerinde beton dökme sistemini Bekir Yıldız Bulvarı’nda deniyoruz. Uygulama başarılı olursa şehrimizdeki uzun metrajlı tüm yollarda bordür uygulamasını böyle yapacağız. Tek tek fabrikada dökülerek getirilen bordür yerine adeta asfalt gibi bordür döken bir sistemi uyguluyoruz” dedi. Çelik, kötü niyetli kişilerin bordürleri sökmesinin önüne de geçilen yeni sistemin özellikle kavisli alanlarda eğimi kendiliğinden verdiğini ve bunun da güzel bir görünüm ortaya çıkardığını kaydetti. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Büyükşehir, 'kesintisiz bordür' sistemini başlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 12 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir, 'kesintisiz bordür' sistemini başlattı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı