KAYSERİ HABERLERİ

Büyükşehir kalp sağlığına dikkat çekti

DHA
28.03.2016 - 15:57Son Güncelleme :

Büyükşehir kalp sağlığına dikkat çekti

DHA

KAYSERİ , (DHA) – KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında sağlıkla ilgili söyleşiler de gerçekleştiriliyor. Sağlık söyleşileri çerçevesinde bu hafta kalp sağlığına dikkat çekildi.

Şehir Tiyatrosu’nda yapılan “Kalp Sağlığı” konulu söyleşiye konuşmacı olarak Operatör Doktor Yakup Çetinkaya katıldı. Türkiye’deki kalp hastası sayısının 2 milyon civarında olduğunu belirten Çetinkaya, her yıl 160 bin insanın kalp hastalıkları sebebiyle hayatını kaybettiğini söyledi. Kalp hastalıklarının hem Türkiye hem de dünyada en çok ölüme sebebiyet veren hastalık durumunda bulunduğunu dile getiren Yakup Çetinkaya, hastalığın can kaybının yanı sıra ülke ve dünya ekonomisine çok ciddi maliyeti bulunduğunu kaydetti. Bu anlamda koruyucu hekimliğin çok önemli olduğunu ifade eden Çetinkaya, kalp hastalıklarının nedenleri ve korunma yöntemlerine ilişkin bilgiler verdi.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Büyükşehir kalp sağlığına dikkat çekti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 15 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir kalp sağlığına dikkat çekti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı