ANTALYA HABERLERİ

Büyükşehir, İşçi, Memur Ve Esnafın Ödemelerini Yaptı

IHA
21.09.2015 - 14:03Son Güncelleme : 21.09.2015 - 14:04

YEREL HABERLER ANTALYA

IHA

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı öncesinde tüm memur, işçi, hizmet alımı yöntemi ile çalışan personelin, belediye ürün ve hizmet temini yapan tüm esnafın ödemesini yaptı.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in talimatı ile tüm memur, kadrolu işçi ve hizmet alımı ile çalışan personelin geçmiş dönemden kalan alacaklarını, maşlarını, ikramiyelerini hesaplarına yatırttı. Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan toplam 8 bine yakın personele; maaş, tüm hak ve alacakları ile 2015 yılı ikramiyeleri için 30 milyon TL ödeme yapıldı.
Büyükşehir Belediyesi, geçmiş dönemde personel maaşlarından kesilen ancak emekli sandığı, SSK, vergi dairesi gibi resmi kurumlara ödenmeyen resmi emanet ödemelerini de yaptı. Ayrıca 2014 yılı Mart sonuna kadar biriken sendika aidatlarının geçmiş dönem borçları tamamen bitirilerek, cari tutarlara döndürüldü.
ESNAFI UNUTMADI
Başkan Menderes Türel esnafı da unutmadı ve Büyükşehir Belediyesinin mal ve hizmet alımı yaptığı tüm işyerlerine olan borçlarını ödettirdi. Toplam 50 milyon lira tutarındaki ödemelerin ardından Antalya esnafı bir hafta önce bayram yaptı.
Daha bir buçuk yıl önceye kadar hizmet alımı ile çalışan işçilerin maaşlarının 4 ay geriden ödenmesi, hiç bir haklarının verilmemesi ile gündeme gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi artık hem geçmiş dönemin borçlarını kapatıyor hem de çalışanların hakkını eksiksiz veriyor. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri; yapılan ödemeler için her hangi bir ek kaynak sağlanmadığını, işçiye, memura, esnafa bayram ettiren ödemelerin belediye bütçesinin doğru yönetilmesi sayesinde yapılabildiğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Büyükşehir, İşçi, Memur Ve Esnafın Ödemelerini Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Eylül 2015 tarihinde saat 14 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir, İşçi, Memur Ve Esnafın Ödemelerini Yaptı haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:01
  • Guneş
   06:36
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:29
  • Akşam
   19:06
  • Yatsı
   20:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı