ANKARA HABERLERİ

Büyükşehir’in Okullara Desteği Sürüyor

IHA
30 Eylül 2015 - 10:50Son Güncelleme : 30 Eylül 2015 - 10:51

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İLÇELERDEKİ OKULLARA DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR. HER YIL OKULLARIN ÇİMENTO, BOYA GİBİ İNŞAAT MALZEMESİ TALEPLERİNİ YERİNE GETİREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DERSLİKLERİN BOYANMASI, BAHÇE DÜZENLEMESİ GİBİ TEKNİK DESTEKLERİNİN YANI SIRA OKUL BAHÇELERİNE GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ÇİZEREK DESTEK DE SAĞLIYOR.

IHA

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki okullara desteğini sürdürüyor. Her yıl okulların çimento, boya gibi inşaat malzemesi taleplerini yerine getiren Büyükşehir Belediyesi, dersliklerin boyanması, bahçe düzenlemesi gibi teknik desteklerinin yanı sıra okul bahçelerine geleneksel çocuk oyunları çizerek destek de sağlıyor.
Başkan Melih Gökçek’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçildiği 1994 yılından beri eğitim kurumlarına başta bahçe düzenlemesi, yeşil alan takviyesi ve malzeme olmak üzere destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi, 2013 yılında Ankara Valiliği ile işbirliği kapsamında uygulanmaya başlanan “Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi” kapsamında okullarla işbirliği çalışmalarına devam ediyor.
Pek çok eğitim kurumunun bahçesine asfalt döken, okul bahçelerine ve spor salonlarına basketbol potaları, voleybol alanları, kale direkleri yerleştiren, geleneksel çocuk oyun alanları çizen Büyükşehir Belediyesi, okul bahçelerine de ağaç dikerek çevre düzenlemesi yapıyor.
373 BİN LİRALIK MALZEME DESTEĞİ
2015 yılının ilk 8 ayında okullara toplam 373 bin TL değerinde çimento, beton, tretuar, kilit parke, bordür, kum gibi malzeme desteği sağlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan da okullardan gelen talepler doğrultusunda okulların dersliklerinin boyanmasında işçi desteği veya elektrik işlerinde teknik destek sağlıyor.
OKUL BAHÇELERİ DAHA YEŞİL VE DAHA DÜZENLİ OLUYOR
Büyükşehir Belediyesi, eğitim öğretim dönemi boyunca öğrencilerin ders saatleri dışında vakit geçirdiği bahçelerin daha temiz ve daha yeşil olması için yürüttüğü çalışmalarına her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ediyor.
Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından yürütülen okul bahçesi düzenleme çalışmalarında, çöp ve kuru yaprak toplama çalışmaları, kuruyan ağaç dallarının budanması, ağaç sulama ağızlarının oluşturulması, mevsimlik çiçek dikimi, ağaç takviyesi ve mevsimine göre budama çalışmalarına kadar birçok hizmet sunulmaya devam ediliyor.
Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri tarafından, 2015 yılının 8 aylık döneminde 44 okul bahçesi düzenlemesi yapılırken, bu alanlara 1868 adet ağaç ve çalı grubu dikimi gerçekleştirildi. Ayrıca bin 420 adet de çiçek ve 125 adet sarmaşık dikimi yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Büyükşehir’in Okullara Desteği Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 10 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’in Okullara Desteği Sürüyor haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:11
  • Guneş
   05:59
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:48
  • Akşam
   19:44
  • Yatsı
   21:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı