BURSA HABERLERİ

“Büyükşehir’in Gücü 17 İlçede De Hissedilecek”

IHA
16.08.2015 - 11:12Son Güncelleme :

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE

IHA

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin araç filosunun her geçen gün güç kazandığını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak en kaliteli ekip ve ekimanlarla kentin en ücra köşelerine dek hizmetlerimizi ulaştırıyoruz. Büyükşehir’in gücü 17 ilçede de hissedilecek” dedi.
Bursa’yı sağlıklı bir geleceğe taşıyan hizmetlere imza atan Büyükşehir Belediyesi, ekipmanlarını da her geçen gün güçlendirmeye devam ediyor. Bursa’nın tüm mahallelerine hizmetlerini ulaştıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte Büyükşehir’in araç filosuna yeni eklenen iş makinelerini inceledi. Başkan Altepe, ‘Bütünşehir’ uygulamasıyla birlikte 17 ilçede 1070 mahalle ve köyde hizmetlerin sürdüğünü ifade ederek, “Bu çalışmalar için Bursa’da toplam 10 ayrı şantiye oluşturduk ve bu sayı yakında 12’ye çıkacak. Her şantiyede ayrı iş makineleriyle ayrı sistemler kuruldu. Bu ekip, ekipman ve makine donanımlarıyla birlikte artık şantiyelerimizdeki araçlar o bölgelerde hizmet veriyor. Yani İznik’te çalışan bir makinenin ertesi gün bir başka ilçeye gitmesi durumu ortadan kalkmış oluyor” diye konuştu.
“ŞANTİYELERİMİZİ CANLANDIRIYORUZ”
Tüm ilçelerdeki şantiyelerin bulundukları bölgeye hizmet verecek olmasının önemini vurgulayan Başkan Altepe, “Kaliteli hizmet amacıyla şantiyelerimizi canlandırıyoruz. Her 10 günde bir yeni makinelerimiz geliyor. Asfalt frezesi, silindirler ve kazıcı yükleyici iş makinelerinden oluşan toplam 4 milyon TL değerindeki 13 yeni araç filoya katıldı” dedi.
Başkan Altepe, Alman malı olan asfalt frezesinin mevcut asfaltların tekrar kullanılabilir hale getirilmesinde önemli bir araç olduğunu ve kendi maliyetini de kısa sürede amorti edebildiğini söyledi. 6 adet Amerikan malı kazıcı yükleyici araçlarla, 4’ü büyük toplam 6 tane de silindir alındığını ifade eden Başkan Altepe, büyük silindirlerin asfalt yapımında, küçüklerin de tamir işlerinde kullanılabileceğini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak kaliteli hizmeti en iyi makinelerle halka sunuyoruz. Hizmetlerimizi kentin en ücra köşesine dek ulaştırmayı hedefliyoruz. Büyükşehir’in farkı 17 ilçede de hissedilecek” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden “Büyükşehir’in Gücü 17 İlçede De Hissedilecek” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Büyükşehir’in Gücü 17 İlçede De Hissedilecek” haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   06:03
  • Guneş
   07:47
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:35
  • Akşam
   17:52
  • Yatsı
   19:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı