Ege Haberleri

  Büyükşehir’in borç ödemesi: 1,8 milyar

  Utku BOLULU İZMİR (DHA)
  26.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Kent Konseyi’nin 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Kültürpark İzmir Sanat’ta yapıldı.

  Konsey Yürütme Kurulu Başkanı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kendi ayakları üzerinde durabilecek yatırım politikası izlediklerini belirterek şunları söyledi:
  “Büyükşehir Belediyesi olarak, bizden önceki 5 yıllık süreçte cari harcamalara 555 milyon TL kullanılırken, bu harcamalar bizim 7 yıllık dönemimizde 6 kat artarak 3 milyar 295 milyon TL oldu. Yatırım için harcanan para ise önceki dönemde 249 milyon TL iken, bizim dönemimizde 10 kat arttırdığımız yatırımlarla 2 milyar 391 milyon TL olarak gerçekleşti.”
  Kocaoğlu, önceki dönemde 116 milyon TL borç ödendiğini, kendi 7 yıllık dönemlerinde ise miktarın 15 kat artarak 1 milyar 801 milyon TL’ye yükseldiğini dile getirdi. Kocaoğlu, “Toplam 1 milyar 800 milyon TL olan hazine borcumuz, yeni alınan borçlarla birlikte 900 milyon TL’ye düştü. Ama yatırım yapmak ve üretmek amacıyla kullandığımız bu borçların hepsinin dönüşü olacak. Asfaltı, sosyal yardımları öz kaynaklarımızla yapıyoruz. Kendi ayakları üzerinde durabilecek, doğru bir finansman politikası izliyoruz. İlerde, benden sonra gelecek olan belediye başkanının cari harcamalar için kullanacağı parayı yersek, kurumdaki sürdürülebilirliği sıkıntıya sokarız” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı