AYDIN HABERLERİ

Büyükşehir İle Aralarında Gerginlik Var İddialarına Başkan Toyran’dan Net Yanıt

IHA
28.02.2015 - 16:24Son Güncelleme :

SÖKE BELEDİYE BAŞKANI SÜLEYMAN TOYRAN'DAN NET YANIT

IHA

Bazı kesimlerce kamuoyuna sürekli yansıtılmaya çalışılan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran arasında anlaşmazlıkların hatta gerginliğin olduğuna dair söylentilere Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran açıklık getirdi. Kesin bir dille “Büyükşehirle aramızda sıkıntı yok” diyen Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; “Söke’ye zarar vermeye kimsenin hakkı yok” dedi.
Halk günü toplantısında konuşan Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; “Büyükşehirle aramızda sıkıntı yok. Yeni yasadan, Büyükşehir yasasından dolayı sıkıntılar var. Yetkilerin tam olarak belirlenememesinden, kadroların tam olarak oluşturulamamasından kaynaklanan sıkıntılarımız var. Bu sıkıntılarda en kısa sürede giderilecektir, bu konuda kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerine yer verdi.
Başkan Toyran açıklaamasında “Kamuoyuna yansıtılan reklam gelirleri ile ilgili Büyükşehirle aramızda gerginlik varmış gibi laflar, hoş değil. Büyükşehir ile aramızda gerginlik ve anlaşmazlık olması mümkün değil. Bir kere Büyükşehir Belediyemiz ve Söke Belediyesi aynı partiden. Özlem Çerçioğlu başkanımızla çalışmalarımızda herhangi bir sıkıntı yok, aksine uyum var. Fakat Büyükşehir kanunundan dolayı yasal olarak yapmak durumunda olduğumuz şeyler var. 12 metre ve üzeri yollarda reklam vergileri Büyükşehir Belediyesi’nin kapsamında. Söke’ye gelerek çalışma yapan arkadaşların 12 metre ve altında olan yollarda ve cadde vasfı olmayan noktalarda çalışma yapıldığını tespit ettik. Burada bir yanlışlığı düzeltmek için adım attık. Olan olay budur. Ama Söke’de bu tür konular ne hikmetse farklı yansıtılmaya, bir huzursuzluk ortamı varmış gibi gösterilmeye çalışılıyor” diye konuştu.
“EN GÜZEL TAKDİRİ HALK YAPACAK”
Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran açıklamasının devamında “Büyükşehir ile aramızda hiçbir sıkıntı yoktur. Önümüzdeki günlerde hem Söke, hem de Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet anlamında ağırlığını fazlasıyla hissedeceksiniz. Her ne kadar Söke Belediyesi’nin kaynak sıkıntısı olsa da; gerek kaynaklarımızı ekonomik kullanarak, gerek fedakarca çalışarak kapatacağız. Yaptığımız çalışmaları hep birlikte değerlendirme fırsatımız olacak. Biz 5 yıllık süre için seçildik ve vaatlerimizi 5 yıllık süre için verdik. 5 yıllık vaatleri 1 yılda tamamlamamızı kimse beklememeli. 5 yılın sonunda en güzel takdiri halkımız yapacaktır” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Büyükşehir İle Aralarında Gerginlik Var İddialarına Başkan Toyran’dan Net Yanıt hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 16 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir İle Aralarında Gerginlik Var İddialarına Başkan Toyran’dan Net Yanıt haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı