ERZURUM HABERLERİ

Büyükşehir, Hınıs’a Canlı Hayvan Pazarı Kuruyor

IHA
04 Ekim 2015 - 11:05Son Güncelleme : 04 Ekim 2015 - 11:06

BAŞKAN MEHMET SEKMEN

IHA

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Hınıs ilçesine Canlı Hayvan Pazarı kuruyor.
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in talimatıyla harekete geçen Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Şube Müdürlüğü ekipleri, bölgede inceleme yaptı. Yapılan tetkik ve araştırma sonrası ihalesi yapılarak yer teslimi gerçekleştirilen ilçede çalışmalar başladı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, 10 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan Hınıs Canlı Hayvan Pazarı’nın çevre ilçelere de hizmet vereceğini söyledi. Başkan Sekmen, şöyle dedi: “İl genelinde tarım ve hayvancılığa verdiğimiz desteğe bir yenisini daha ekliyoruz. Hınıs’ta hayvan pazarı konusunda yöre insanımızdan yoğun bir talep alıyorduk. İlçe ziyaretlerimizde çiftçilerimiz ilçedeki hayvan varlığının artması için bu ihtiyacın karşılanması gerektiğini ifade ediyordu. Hınıslı kardeşlerimize söz verdik ‘Yapacağız’ diye. Hamdolsun sözümüzü tutuyoruz. Hınıs’ın il ve ilçelerin geçiş güzergâhına yakın oluşu nedeniyle buraya kuracağımız Canlı Hayvan Pazarı’nın önemi şimdi kat ve kat artacak.”
PAZAR, BÖLGE HAYVANCILIĞINA DA KATKI SUNACAK
Başkan Mehmet Sekmen, Canlı Hayvan Pazarı’nın bölge hayvancılığına da katkı sunacağını ifade etti. Sekmen, “Hınıs Canlı Hayvan Pazarı’nın kurulmasıyla salgın hayvan hastalıklarının yayılımının önüne geçilecek. Hayvanlar kötü ve olumsuz şartlardan arındırılacak. Sağlanan bu modern ortamla hayvan refahı ön planda tutularak büyük ve küçükbaş hayvanların satışları sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilecek. Böylelikle sadece Erzurum’a değil bölge hayvancılığına katkı sunulacak” diye konuştu. Başkan Sekmen, “Kurulacak hayvan pazarında sırasıyla, nizamiye binası, idari bina ve sosyal tesis binası, hayvan satış alanı, araç yıkama dezenfeksiyon ünitesi, gübre çukuru, kapalı ahır, kaba yem deposu, bakıcı evi ve karantina ahırı birimleri yer alacak” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Büyükşehir, Hınıs’a Canlı Hayvan Pazarı Kuruyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ekim 2015 tarihinde saat 11 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir, Hınıs’a Canlı Hayvan Pazarı Kuruyor haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:30
  • Guneş
   05:21
  • Öğle
   12:30
  • İkindi
   16:18
  • Akşam
   19:18
  • Yatsı
   20:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı