ESKİŞEHİR HABERLERİ

Büyükşehir Heyeti Brüksel’de Emir Kır’ı Ziyaret Etti

IHA
19 Ekim 2015 - 15:32Son Güncelleme : 19 Ekim 2015 - 15:33

BÜYÜKŞEHİR HEYETİ BRÜKSEL’DE EMİR KIR’I ZİYARET ETTİ

IHA

Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi ve Avrupa Komisyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen bir dizi toplantıya katılmak için Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan Büyükşehir Belediye Heyeti, Brüksel’in Saint-Josse Belediye Başkanı ve aynı zamanda Belçika milletvekili Emir Kır’ı ziyaret etti.
Belçika Parlamento binasında gerçekleşen ziyarette Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır, belediye çalışmalarında Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen sayesinde yaşanan değişim ve gelişimi örnek aldıklarını belirterek, Eskişehir’le olan ilişkileri daha ileri seviyelere taşımayı arzu ettiklerini kaydetti. Brüksel’de ve Saint-Josse Bölgesi’nde çok sayıda Türk vatandaşının yaşadığını anlatan Kır, "Bunların önemli bir kısmı da Emirdağlı yurttaşlarımız. Bildiğiniz gibi onların büyük bölümü de Eskişehir’de kalıyor. O nedenle, her yıl Eskişehir’e gidip geliyorlar. Orada gördükleri gelişmeleri ve çalışmaları bizden de talep ediyorlar. O nedenle Eskişehir’deki belediyecilik hizmetlerini, projelerini ve çalışmalarını ayrı bir gözle izliyorum. Zaten gittiğimde de sık sık yılmaz Büyükerşen’le bir araya gelmeye gayret ediyorum" dedi.
"BÜYÜKŞEHİR’E ESER ARMAĞAN ETMEK İSTİYORUZ"
Brüksel’in merkezinde bulunan Saint-Josse Belediye binasının önüne Yılmaz Büyükerşen’in seçeceği ve onaylayacağı bir eser koymak istediklerini de ifade eden Emir Kır, "Bu eserin Eskişehir’i temsil etmesini istiyoruz. Aynı şekilde arzu ederseniz biz de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bir eser armağan etmeyi istiyoruz. Bu amaçla, bir sanatçı grubunu yakın bir gelecekte Eskişehir’e göndereceğiz" şeklinde konuştu.
"BİZDE EVRESEL DEĞERLERE KATKIDA BULUNMAK İSTİYORUZ"
2016 yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Brüksel’de ortak bir çalışma yapmak istediğini de anlatan Kır, 23 Nisan’ın tüm dünya çocuklarına armağan edilen bir bayram olduğunun altını çizerek, "Bu şekilde evrensel değerlere de katkıda bulunmak istiyoruz" dedi.
Büyükşehir Belediye heyeti, Emir Kır ziyaretinin yanı sıra kardeş belediyenin huzur evini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ayrıca belediyenin müzesinde kardeş şehir ilişkileri kapsamında açılan sanatçı Prof. Dr. Zehra Çobanlı’nın seramik sergisini de gezen heyet, Başkan Yardımcısı Eric Jassin Ramdani ile bir araya gelerek Saint-Josse -Ten Noode Belediyesi hakkında bilgi aldı ve birlikte gerçekleştirilebilecek projeler üzerine sohbet etme olanağı buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Büyükşehir Heyeti Brüksel’de Emir Kır’ı Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 15 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Heyeti Brüksel’de Emir Kır’ı Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:12
  • Guneş
   06:03
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   17:01
  • Akşam
   20:02
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı