ESKİŞEHİR HABERLERİ

Büyükşehir Heyeti ABD’de İncelemelerde Bulundu

IHA
14.09.2015 - 14:02Son Güncelleme :

ABD GEZİSİ

IHA

Çin Halk Cumhuriyeti Ghanzhou Yenilikçi Kentler Birliği’nin 2014 yılında en yenilikçi seçtiği son 15 projeden birinin sahibi olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, aynı yarışmada ödül alan şehirlere başlatılan inceleme gezileri kapsamında Kolombiya’nın Medellin şehrinden sonra ikinci ziyaretini Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Boston şehrine gerçekleştirdi.
Kolombiya’ya gerçekleştiren, ziyaretten sonra Boston’a geçen Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Dr. Jale Nur Süllü, Kadın, Çocuk ve Engelliler Şube Müdürü Hale Kargın Kaynak ve Ulaşım Planlama Şube Müdürü Aytaç Ünverdi’den oluşan heyete Mihallıççık Belediye Başkanı İsmail Uysal, Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Aydın Ünlüce de Boston da katıldı.
Büyükşehir Belediyesi Heyeti, Boston Belediye Başkanı’nın gençlere katılımcı bütçe kapsamında ayırdığı 1 Milyon dolar ile yapılan çalışmaların sunumlarına katıldı. Heyet çocuk, genç, yaşlı, engelli, göçmen gibi dezavantajlı vatandaşların da yararlanabildiği parklarda incelemelerde bulundu.
Eskişehir heyetine başkanlık eden Dr. Jale Nur Süllü katılımcı bütçe sürecinde kaynakların dezavantajlı vatandaşların yararına kullanılmasına özen gösterildiğini, bu sürecin belediye ile vatandaşlar arasında sosyal bağları güçlendirdiğini, aktif vatandaşlığın teşvik edildiğini ve şehirde yaşayanların aidiyet duygusunu güçlendirdiğini saptadıklarını dile getirdi.
Amerika Birleşik Devletleri’nde 2 yıl önce açılan Türkiye’nin Boston Başkonsolosluğu’na Başkonsolos Ömür Budak tarafından davet edilen heyet, Eskişehir ile Boston arasında gerçekleştirilebilecek ilişkiler konusunda Başkonsolos ile görüş alışverişinde bulundu. Boston’un kendisi gibi bir üniversite şehri olan Eskişehir’den gelecek nitelikli insan gücüne ve yenilikçi projelere açık olduğunu belirten Budak “Türkiye’ye yapılacak olan ileri teknoloji yatırımlarının nitelikli insan gücüne, yenilikçi fikirlere ve ürünlere ihtiyaç duyacağını söyleyerek Eskişehir’de bu potansiyeli gördüğünü belirtti. Özel sektör, yerel yönetim ve üniversite işbirliğini geliştirmek için destek vermeye hazırız” şeklinde konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i Boston’a davet etmeyi arzu ettiğini belirten Başkonsolos Ömür Budak, Eskişehir ile her konuda iletişim haline kalmak istediklerini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Büyükşehir Heyeti ABD’de İncelemelerde Bulundu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 14 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Heyeti ABD’de İncelemelerde Bulundu haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:28
  • Guneş
   07:07
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:54
  • Akşam
   18:19
  • Yatsı
   19:46
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı