Ege Haberleri

EGE

  Büyükşehir geçen yıl 575.4 milyon TL harcadı

  İZMİR, (DHA)
  04 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 03 Ocak 2011 - 21:12

  Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl kamulaştırmadan altyapıya, yeni tesis-meydan ve arıtmaların hizmete alınmasından üreticilere desteğe ve sosyal yardımlara kadar pek çok alanda yürüttüğü faaliyetler için toplam 575 milyon 429 bin 301 TL harcadı.

  Başkan Aziz Kocaoğlu, “Her proje, İzmir’de kentsel yaşamı ve insanımızın yaşam standardını yükseltecek, İzmir’e yeni değerler katacaktır. Projelerimizin önü açıktır; çünkü birçok projemiz yeni projeler ve yatırımları da tetikleyecektir” dedi.

  Yatırımcı çekmek için

  Kente yatırımcı çekmek için İnciraltı ve Yeni Kent Merkezi bölgelerinin hukuki süreçlerinin mutlaka tamamlanması gerektiğini vurgulayan Başkan Kocaoğlu, “İnciraltı’nı planlamak için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile çalışıyoruz. Yeni Kent Merkezi’ne yatırım yapmak isteyen çok büyük kuruluşlar şu anda beklemedeler. Biz yatırımcıların önünü açmak için Yeni Kent Merkezi’nin jeolojik etüdlerini tamamladık. Hedefimiz bu iki alanın kentin gelişmesi için bir anda önce sağlıklı bir şekilde planlanmasını sağlamaktır” dedi.

  Geniş bir katılım ile oluşturdukları Ekonomik Kalkınma ve Koordinasyon Kurulu’nun da önemli işlevler görmeye başladığına dikkati çeken Başkan Kocaoğlu, “İzmir el ele vermiştir. Daha da kalkınmış bir İzmir oluşturmak uğruna güçbirliği içinde geleceğe emin adımlarla yürüyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı