Ege Haberleri

EGE

  Büyükşehir filosuna 49 yeni araç

  Nermin UÇTU / MANİSA, (DHA)
  05.09.2014 - 01:12 | Son Güncelleme:

  MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Daire Başkanlıkları ve MASKİ bünyesinde kullanılmak üzere araç filosuna 49 yeni araç daha kattı. Yeni araçları düzenlenen törenle tanıtan MHP'li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, araç kiralama yöntemi yerine satın almayı tercih ederek belediyeyi büyük bir maddi yükten kurtardıklarını söyledi.


  Manisa'nın büyükşehir olmasıyla 17 ilçeye hizmet götürecek olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, araç filosuna yeni araçlar kattı. Yeni alınan araçların tanıtımı Cumhuriyet Meydanı'nda yapılırken, araç tanıtım törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, meclis üyeleri, daire başkanları, birim müdürleri ile birlikte vatandaşlar katıldı. Araç tanıtım töreninde konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, araç kiralama sisteminin belediye üzerinde bir yük olduğunu belirterek, "Bildiğiniz üzere önceki görev süremizde kiralama usulüyle araç kullanımı vardı. Buna hemen son verdik. O dönem belediyenin adeta sırtına kambur olan kiralama sistemini bitirerek, Manisa'nın kendi araçlarıyla hizmet almasını sağladık. Kısa sürede araç kiralamasından zarar eden Manisa Belediyesi, araçları işledikçe kar eden bir belediye konumuna geldi. Bu araçları aldığımızda bizleri eleştirenler oldu. Ama haklılığımız zamanla ortaya çıktı ve belediyemiz bu sistemle birlikte milyonlarca lira kar etti" dedi.

  Büyükşehir filosuna 49 yeni araç


  İLÇE BELEDİYELERİNE ARAÇ DESTEĞİ
  Büyükşehir olan Manisa'da Şehzadeler ve Yunusemre belediyelerinin kurulduğunu ifade eden Başkan Ergün, iki belediyeye de araç desteğinde bulunduklarını dile getirdi. Merkezde kurulan iki belediyenin kendilerinden araç talebine devam ettiğinin de altını çizen Ergün, "Şehzadeler ve Yunusemre Belediye Başkanları bizden silindir, dozer, kamyon ve tanker gibi araç talebinde bulundular. Her iki ilçe belediyesine de çok sayıda araç verdik. Sonuçta Manisa hepimizin" dedi.


  KENDİ KENDİNE YETEN BELEDİYE
  Büyükşehir Belediyesi olarak yapılan araç yatırımının il geneline en iyi hizmeti ulaştırmak amacıyla olduğunun altını çizen Başkan Ergün, kendi kendine yeten bir belediye olmayı hedeflediklerini kaydetti. Ergün, "Hazırlıklarını geçen yazdan bu yana yaptığımız ve itfaiyeye alınacak yaklaşık 50 aracı da filomuza katacağız. İtfaiye ve Fen İşleri Daire Başkanlıklarımızın bizden 40 milyon liralık araç talebi var. MASKİ bünyesinde ilçelerimize hizmet edecek çift kabinli araçları da filomuza katacağız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı