KOCAELİ HABERLERİ

Büyükşehir Ekim Ayı Toplantısında Ankara’daki Saldırıyı Kınadı

IHA
16.10.2015 - 11:16Son Güncelleme : 16.10.2015 - 11:17

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİM AYI TOPLANTISINDA ANKARA'DA YAŞANAN HAİN TERÖR SALDIRISINI KINADI.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Ekim ayı toplantısında Ankara’daki hain terör saldırısı kınandı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Ekim ayı toplantısı gündeme sonradan eklenen iki madde ile birlikte 109 madde ele alındı. Toplantının açılışında Ankara’da gerçekleştirilen hain terör saldırısını meclis olarak lanetlediklerini ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ”Bu hain saldırı kardeşliğimize yönelik yapılmıştır. Kardeşliğimize yönelik yapılan bu tuzaklar, bunu yapanların üzerlerine dönecektir” dedi.
Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı’nda Ankara’da birçok vatandaşın vefat ettiği terör saldırısına değinen Başkan Karaosmanoğlu, ”Terör bir insanlık suçudur. Oradaki acı benim de, sizin de, Türkiye’nin de acısıdır. Hatta tüm dünyanın acısıdır. Bu saldırıyı yapanların arkasındaki, onları eğiten, insanlık dışı haline getiren, onu destekleyenler asıl olaydır. Onları Allah’a havale ediyorum, lanetliyorum’’ dedi.
“Cumhurbaşkanımızın ifadesi ile terör akrep gibidir’’ sözünü kullanan Başkan Karaosmanoğlu, ”Bir gün gelecek bunları destekleyen güçleri o akrep sokacaktır. Onlar sevindiler. Çünkü vicdanları yok. Türkiye’yi üzmek isteyenler sevinmiştir. Asma Türk halkı sevinmedi. Bu acı Türk halkının acısıdır. Bu acı vicdanı olanların acısıdır. İnanıyorum ki bunları yapanları devletimiz ortaya çıkaracak. Düşmanımız kim ortaya çıkacak” ifadelerini kullandı.
Bir insanı öldürmenin tüm insanlığı öldürmek gibi olduğunu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, ”Bir insanı yaşatmak tüm insanlığı yaşatmak gibidir. Biz Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak bu hain saldırıyı lanetliyoruz. Bir daha ülkemizde bu acıların yaşanmamasını Allah’tan temenni ediyorum. Ülkemizde barış kardeşlik olmasını temenni ediyorum. Kardeşliğimize kurulan bütün tuzaklar inşallah kendi başlarına dönecektir. Diz çöktüremezler Türkiye’ye” şeklinde konuştu.
Başkan Karaosmanoğlu, sözlerini şöyle tamamladı, ‘’Eskiden beri var olan saldırıları artık açıktan yapamıyorlar. Eskiden Hacivat ve Karagöz oyunu olurdu. Perdenin arkasından birileri onları yönetirdi. İşte terör örgütleri de onları oynatanlar gibidir. Bizim asıl işimiz onlarla olmalı. Onun için Türkiye güçlü olmalı, bütünlük olmalı. Teröre karşı hep beraber olmalıyız” dedi.
Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu teklifleri, süre uzatımı ve daire başkanlıklarından gelen tekliflerin yer aldığı 109 gündem maddesi görüşüldüğü meclis toplantısının sonunda Başkan Karaosmanoğlu, Halıdere’den gelen vatandaşlarını dertlerini dinledi. Başkan Karaosmanoğlu vatandaşların taleplerini tek tek dinlerken, bu bölgedeki taş ocağının görüntüsünün ağacı, yeşili seven bir insan olarak kendisinin de çok rahatsız ettiğini ifade etti. Başkan Karaosmanoğlu bu olaya hukuken idare mahkemesinde girişimlerde bulunduklarının altını çizerek sonuna kadar bu olayın takipçisi olduklarını vatandaşlara bildirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Büyükşehir Ekim Ayı Toplantısında Ankara’daki Saldırıyı Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 11 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Ekim Ayı Toplantısında Ankara’daki Saldırıyı Kınadı haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:00
  • Yatsı
   20:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı