MANİSA HABERLERİ

Büyükşehir Ebs’ye Geçiyor

IHA
10 Ekim 2015 - 14:09Son Güncelleme : 10 Ekim 2015 - 14:10

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YAZI İŞLERİ VE KARARLAR DAİRESİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN EBS (ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ) ADI ALTINDA BİR SEMİNER DÜZENLENDİ.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı tarafından EBS (Elektronik Belge Yönetim Sistemi) adı altında bir seminer düzenlendi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı tarafından EBS (Elektronik Belge Yönetim Sistemi) adlı bir seminer düzenlendi. Atatürk Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere, Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Funda Solak, yetkili müdürler ile Büyükşehir personeli katıldı. Yazılım Sorumlusu Uğur Yosun’un konuşmacılığını yaptığı seminerde, elektronik belge yönetim sisteminin belgelerin üretim, kayıt, erişim ve muhafaza işlemlerini belli bir plan dahilinde yürüterek, kayıtlı bilgilerin etkili bir şekilde işleme konulmasının önemine dikkat çekildi. Büyükşehir Belediyesi olarak teknolojinin gelişimi ile belge üretim süreçlerinin elektronik ortamda gerçekleşeceğini belirten Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Funda Solak, “Bu sisteme geçişle birlikte belge üretiminden tasfiyesine kadar bütün sürecin tamamı elektronik ortamda gerçekleşecek” diye konuştu.
DOĞRU BİLGİ, DOĞRU ZAMANDA EN AZ MALİYETLE ULAŞACAK
Kağıt, yazıcı, posta, arşivleme giderleri ile birlikte yönetici ve çalışanların zaman ve emek kayıplarının önemli ölçüde azalacağının önemine dikkat çeken Solak, “Elektronik belge sisteminin getirdiği faydaları ve imkanları da iyi değerlendirmek gerekir. Akıllı telefon ve tablet uygulamaları sayesinde mekan kısıtlaması olmaksızın elektronik ortamda hazırlanmış belgeleri inceleme, e-imza ve mobil imza ile imzalama ve ilgili kuruma gönderme gibi işlemler yüzde yüz güvenli erişim ile yapılabilecek. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak ilerleyen aylarda elektronik belge yönetim sistemine geçiş yapılacak. Bu sistem ile doğru bilgi, doğru zamanda, doğru kişilere, en az maliyetle ulaşacaktır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Büyükşehir Ebs’ye Geçiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ekim 2015 tarihinde saat 14 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Ebs’ye Geçiyor haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:36
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   13:24
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:05
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı