MUĞLA HABERLERİ

Büyükşehir’den ‘Yeşeren Kalemler’ Projesi

IHA
26.10.2015 - 21:02Son Güncelleme :

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN MUĞLA GENELİNDEKİ 143 OKULDA 8 BİN 500 ÖĞRENCİYE ÇEVRE EĞİTİMİ VERİLECEK.

IHA

Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Muğla ili genelinde 143 okulda 8 bin 500 öğrenciye Çevre Eğitimi verilecek. Çevre Eğitimi projesi Menteşe Türdü 100. Yıl Ortaokulu’nda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Aylin Giray, öğretmenlerin katılımıyla başladı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Aylin Giray, dünya nüfusunun artması, kentleşme, sanayileşme nedeniyle çevre kirliliğinin arttığını, çevre kirliliğinin önüne geçmek için denetlemeler, uyarılar ve eğitim çalışmaları yaptıklarını söyledi. Çevreye daha duyarlı bireyler yetiştirmek için Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile çocuklara yönelik eğitim çalışması yaptıklarını söyleyen Aylin Giray hedeflerinin Muğla’da 143 okulda 8 bin 500 öğrenciye ulaşmak olduğunu belirtti.
Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Muğla’nın özel bir kent olduğunu, yüzde 70 orman varlığı ve 1 milyon 200 bin hektar ormanıyla, doğal çevresiyle Muğla’nın korunması anlamında kendilerine büyük bir sorumluluk düştüğünü söyledi. Bugünün büyüklerinin çocuklarına daha güzel bir gelecek bırakmak için çalıştıklarını söyleyen Celalettin Ekinci, bu tür sosyal projelere ön ayak olan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür etti.
MUĞLA’DA ÇEVRE GÖNÜLLÜSÜ BİREYLER YETİŞECEK
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla ili genelinde çevre eğitimi projesi ile 8500 öğrenciye ulaşılacağını, projenin amacının çevre gönüllüsü bireyler yetiştirmek olduğunu söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Çevre Eğitimi projesi ile sizlere çevre kirliliği, çevrenin korunması konularında bilgiler vereceğiz ve sizlerin birer çevre gönüllüsü olarak bundan sonra daha bilinçli, dikkatli, hassas olmanızı, ülkemizde çevre duyarlılığının artmasını sağlamak istiyoruz. Şehirler konutlarla, fabrikalarla, sanayi ile gelişiyor, büyüyor. Ama gelişmeyle çevre arasındaki dengeyi kurmalıyız” dedi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Eğitimi projesi kapsamında her çocuğa bir yeşeren kalem verildiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, kalemler bittiğinde bir saksıya dikilerek fesleğen ve kadife çiçeği elde edildiğini söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Sizlere proje kapsamında yeşeren kalemler dağıttık. Kalemlerinizle yazılarınızı yazdıktan sonra biten kaleminizi bir saksıya dikeceksiniz ve küçücük saksının içindeki topraktan sizin emeklerinizle fesleğen ve kadife çiçeğinin yeşerdiğini göreceksiniz.” dedi.
Projede Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne büyük destek veren Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür eden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün öğrencilere yeşeren kalemlerden dağıttı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Büyükşehir’den ‘Yeşeren Kalemler’ Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 21 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den ‘Yeşeren Kalemler’ Projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı