KAYSERİ HABERLERİ

Büyükşehir’den Tercih Desteği

IHA
11.07.2015 - 15:21Son Güncelleme :

BÜYÜKŞEHİR'DEN TERCİH DESTEĞİ

IHA

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) kapsamında lise tercini yapacak öğrenciler için Büyükşehir Belediyesi’nin gençlik hizmeti olan Genç KAYMEK tarafından rehberlik hizmeti veriliyor. Öğrencilere tercihlerinde yardımcı olabilmek için Genç KAYMEK Şubelerinde özel birim oluşturuldu.
Öğrencilerin hayatlarındaki önemli tercihlerden biri olan lise tercihi konusunda Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri (BEF) bünyesindeki Genç KAYMEK harekete geçerek öğrencileri yalnız bırakmadı. Öğrencilerin velileriyle birlikte katıldıkları seminerlerde öğrenci ve velilerine almış oldukları puanlara göre hangi okulları tercih edebilecekleri ve tercih edecekleri okulların özellikleri anlatıldı. Bu hizmet tüm Genç KAYMEK şubelerinde verilmeye devam ediyor.
Genç KAYMEK Gençlik Merkezleri TOKİ Şubesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Bekir Dokgöz verilen hizmetle ilgili açıklamalarda bulunarak “KAYMEK Gençlik Merkezlerinde bir yıldır ilköğretim 8. sınıf öğrencilerimizin TEOG’a hazırlanma süreçlerinde yanlarındaydık. Tercih dönemlerinde de öğrencilerimizi yalnız bırakmıyoruz. Rehber uzmanlarımızın hazırlamış olduğu program dahilinde hangi okula gidebilecekleri konusunda yardımcı oluyoruz” dedi.
Genç KAYMEK sadece TEOG’da değil Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) girenlere de destek veriyor. LYS tercihleri için de TOKİ, İhtisas ve Belsin Genç KAYMEK Şubelerinde rehberlik birimi oluşturuldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Büyükşehir’den Tercih Desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den Tercih Desteği haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı