MANİSA HABERLERİ

Büyükşehir’den Sokak Hayvanlarıyla İlgili Açıklama

IHA
20.08.2015 - 17:00Son Güncelleme :

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YUNUSEMRE İLÇESİNDE SOKAK HAYVANLARININ ZEHİRLENEREK ÖLDÜRÜLMESİYLE İLGİLİ SOSYAL MEDYADA KENDİLERİNE YÖNELTİLEN ELEŞTİRİLER ÜZERİNE ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesinde sokak hayvanlarının zehirlenerek öldürülmesiyle ilgili sosyal medyada kendilerine yöneltilen eleştiriler üzerine önemli açıklamalarda bulundu.
Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan açıklamada sokak hayvanlarının bakımı konusunda kurumlarının büyük özveri gösterdiklerini belirtilerek, yaşanan olayda kurumlarının hiç bir ilgisi olmadığı vurgulandı. Yaşanan elim olayı büyük bir üzüntüyle karşıladıklarını da ifade eden Büyükşehir Belediyesi, “Sokak hayvanlarının toplatılması ve onların rehabilitasyonunun sağlanması noktasında üzerimize düşeni yapmaktayız. Bu görev aynı zamanda ilçe belediyelerinin de görevidir” ifadelerinde bulundu.
HAYVAN DOSTU BELEDİYE
Yapılan açıklamada hayvan dostu bir belediye mesajı da veren Büyükşehir Belediyesi şunlara yer verdi: “Manisa’nın sadece merkez ilçelerinde değil, Manisa’nın her tarafında çalışma yürütüyoruz. Her zaman açıkladığımız gibi, sokak hayvanları dâhil tüm hayvanlar, şefkate muhtaçtır ve bizim toplumsal ve vicdani sorumluluğumuz altındadır. Biz hayvan sever bir kurum olarak, sokak hayvanlarını kesinlikle kaderlerine terk etmeyeceğiz. Bu konuda kamuoyunun da bize olan güven duygusunun devamını rica ediyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Büyükşehir’den Sokak Hayvanlarıyla İlgili Açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den Sokak Hayvanlarıyla İlgili Açıklama haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:15
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı