KOCAELİ HABERLERİ

Büyükşehir’den Sokak Hayvanları İçin Anlamlı Proje

IHA
24.08.2015 - 14:32Son Güncelleme :

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN PROJESİ İLE SOKAK HAYVANLARI AÇ VE SUSUZ KALMAKTAN KURTULUYOR.

IHA

Sokak hayvanları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin anlamlı projesi ile aç ve susuz kalmaktan kurtuluyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin “Bir Kap Su Dolu Mutluluk” adı altında başlattığı projede vatandaşlara ulaştırılan su kapları ve mamalar sokak hayvanlarının sıcak yaz günlerinde hayata tutunmalarını sağladı. Anlamlı farkındalık projesi ile su ve yiyecek bulamayan hayvanların yaşayacağı olumsuzluklar en aza indirgeniyor.
İnsanlarda olduğu gibi hayvanların da sıcak havalarda aç ve susuz kalması önemli bir sorun. Uzun süre aç kalmak özellikle susuzluk sokak hayvanlarını ölümle başbaşa bırakıyor. Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda sokak hayvanlarının yaşadıkları bu soruna farkındalık oluşturmak amacı ile bir proje başlattı. Proje ilk olarak hayvan derneklerine ve daha sonra da Kocaeli’deki vatandaşlara mama ve su kabı dağıtılmasını kapsıyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından özel olarak hazırlatılan kaplar ve mamalar hem hayvan dernekleri hem de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü’nden temin edilebiliyor. Mama ve su kaplarını alan vatandaşlar bulundukları yerlere koyarak önemli insanlık görevini yerine getiriyor. Böylece sokak hayvanlarının yiyecek ve su bulamama sorununa bir nebze de olsun çare bulunup örnek teşkil edilmesi sağlanıyor. İlk olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen su kapları ve mamaların daha sonra vatandaşlar tarafından alınması amaçlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Büyükşehir’den Sokak Hayvanları İçin Anlamlı Proje hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den Sokak Hayvanları İçin Anlamlı Proje haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

16 Nisan 2018, Pazartesi
 • İmsak
  04:42
 • Guneş
  06:14
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  16:48
 • Akşam
  19:47
 • Yatsı
  21:12
Sayfa Başı