ADANA HABERLERİ

Büyükşehir’den Şehit Ailelerine Ev

IHA
14.09.2015 - 14:56Son Güncelleme :

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SÖZLÜ MEDYA MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, küçük hesaplarla uğraşmadıklarını, Adanalılara daha iyi hizmet vermenin gayreti içinde bulunduklarını söyledi. Sözlü, şehit ailelerini yalnız bırakmamaya da kararlı olduklarını bildirdi.
Sözlü, Park Zirve’de medya temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıda güncel ve Adana’yı ilgilendiren çok sayıda konuda görüş belirten, soruları yanıtlayan Başkan Sözlü, gazeteciliğin mayasında eleştirel bakış bulunduğunu ve zaman zaman kendisine yöneltilen, belden aşağı olmayan eleştirilere itirazı bulunmadığını ifade etti. Sözlü, “Kendimizi eleştirilmez kabul etmiyoruz. Haşa kutsanmış değiliz. Bu ülkede, vatanını, bayrağını, bölünmez bütünlüğümüzü korumak için canını feda eden şehitlerimiz var. Onlar canlarıyla ödediği bedeli, bize yöneltilen, çoğu haksız da olsa eleştirilerle kıyaslayamayız. Bu vesileyle son haftalarda verdiğimiz şehitler için Allah’tan bir kez daha rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Adana, Kurtuluş Savaşı’nı planlayan Mustafa Kemal Atatürk’e ilham kaynağı olmuş, Milli Mücadele için çıktığı yolda, O’nun çağrısına ilk ses vermiş şehirdir. Günümüzde de hala en çok şehit veren iller arasında bulunması tesadüf değildir. Bu toprakların mayasında vatan sevgisi vardır. Biz de şehit ailelerimize sahip çıkma noktasında gerekeni yapacağız. Şehitlerimizin eşlerinin, anne ve babalarının ev sahibi olması için, konuyu belediye meclisimizde gündeme getireceğiz. Onların ev sahibi olması için destek olacağız. İmar AŞ’den, özel teşebbüsün yaptığı binalardan olabileceği gibi, kendilerinin edineceği evlerin ödemesine destek olma şeklinde yardım planlıyoruz” dedi.
"BANA YÖNELİK İDDİALARI SAÇMA"
Son dönemde Adana’da bir yayın organının, eşinin akrabası olan bir HDP’li siyasi nedeniyle, kendisini PKK destekçisi gibi göstermeye çalıştığını belirten Başkan Hüseyin Sözlü, “Bana siyaseten atılamayacak yegane iftira, PKK’yı desteklediğimi söylemek olsa gerek. Çözüm sürecinde PKK’yla kol kola girenler, PKK terör örgütünü ve onların eylemlerini lanetlemeyen HDP’yi her fırsatta ağır sözlerle kınayan, bu konudaki öfkesini sürekli açığa vuran beni, onlardan yana gibi göstermeye çalışarak, kişiliğime saldırıyorlar. Benim, HDP’nin kongresine çiçek gönderdiğime dair haber yapıyorlar. Ve tüm bu mesnetsiz iddiaları yapanlar, PKK’yla kol kola girenler olunca kim ciddiye alır? ‘Çamur at izi kalsın mantığıyla hareket ediyorlar” diye konuştu.
İHANET ŞEBEKESİNDEN ALİM ÇIKMAZ
Patronları her değiştiğinde, düşüncelerini ona peşkeş çekenlerin söylediğini dikkate almadığını ifade eden Başkan Sözlü, şöyle devam etti:
“Bu iddialarda bulunanlar Cumhuriyet düşmanları olunca, benim için onlarla karşı karşıya gelmek olumlu bir sonuç. Bir de benim din alimlerine hakaret ettiğimi öne sürüyorlar. Diyanet Sendikası Genel Başkanı beni eleştiriyor. İhanet şebekesinden alim çıkmaz. Riyakarlık da benim kitabımda yazmaz. Sütçü İmam, Mehmet Akif gibi alimler, Milli Mücadele’den, Atatürk’ten yanadır. Cumhuriyetten yana olmayanların suçlamalarını dikkate almam. Ben, onların en üst makamlarında bulunanlardan korkmuyorum ki onlardan çekineyim. Milliyetçi Hareket’in Lideri, Sayın Devlet Bahçeli Bey’in, ‘İnanç Hortumculuğu ve Korku İmparatorluğu’ gibi, literatüre eklediği tanımlamalar var. Bunların iktidarının sarsılmasına neden olan yüzbinlerden biri olmam benim için gururdur. Dolmabahçe’de PKK’yla 10 maddelik mutabakatı kabul edenler, şart bile sayılmayacak istekleri için MHP’yi reddetmişlerdir. Buna rağmen bir de bizi hükümetten kaçmak, HDP’nin önünü açmakla suçlamışlardır.”
"ADANA DEMİRSPOR ŞAMPİYON OLMALI"
Bir soru üzerine, Büyükşehir Belediyesi’nin hesaplarının kontrol edilmesi durumunda, her yılın bir öncekinden daha iyi ve verimli olduğunun, iyileşme yaşandığının görüleceğini kaydeden Başkan Sözlü, şunları söyledi:
“Adana Demirspor için de durum aynı. Demirspor camiasının ileri gelenlerinin ısrarı üzerine Sedat Sözlü kulüp başkanı oldu. Yoksa kendisinin de benden böyle bir talebi olmadı. Demirspor’un hesapları, Dernekler Masası tarafından anında kontrol edilebilir. Elbette, Adana Demirspor üzerinde manevi bir himayem vardır. Bürokrat arkadaşlarıma da her fırsatta söylediğim gibi; siyasi mücadelemizde sesimizi kısacak bir iş yapmayız. Bu konuya çok önem veririm ve birlikte çalıştığım arkadaşlarımdan isteğim de bu yöndedir. Geçen yıl Adana Demirspor şampiyon olamadı. Mücadele ettiğimiz takımlar Adalet ve Kalkınma Partisi’nin desteklediği takımlardır. Bu yıl açık ara şampiyon olmalıyız ki, böyle ayak oyunlarına kurban gitmeyelim. Taraftarımızdan da istediğim; takımı zor durumda bırakacak davranışlardan kaçınmalarıdır. Demirspor taraftarı da, Demirspor’u desteklediğimiz için bize yönelecek haksızlıklara karşı yanımızda olsun.”
"BÜYÜK HİZMETLER SUNULUYOR"
Devlet Bahçeli Köprüsü’nün 2017 yılında hizmete gireceğini vurgulayan, Adnan Menderes Bulvarı’nın İzmir Kordon ve İstanbul Marina’dan daha güzel bir yer haline getirileceğini söyleyen Başkan Sözlü, “Adana taşralılıktan kurtulacak. Bu işleri yaparken kaynakları iyi kullanarak bütçe oluşturuyoruz. Kaynak bulamadığımız yerde de kredi kullanıyoruz ve sorunu çözüyoruz. Bir önceki yıla göre yüzde 25 yakıt tasarrufu gerçekleştirdik. Şehir içinde asfalt kaplama faaliyetlerini 3 katına çıkarmak amacıyla 2 yeni freze makinesi alacağız. 110 milyon liralık bir işi, 59 milyon liraya yapmışlığımız var. Adana’nın acil ihtiyaçlarının tamamı gündemimizde. Kavgalı olduğumuz belediye başkanı yok ve her işimizi, kentin geleceğini şekillendirmek için yapıyoruz. CarrefourSA bölgesinde 10 dönümlük kültür merkezi yapılacak. Bunu engellemek isteyenler var ve kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye çalışıyorlar. Adanaspor’la ilgili de olumlu düşüncelerimiz var ve bu yıl Demirspor’u Süper Lig’e taşıdıktan sonra, Bayram Akgül’le oturur konuşuruz şartları. Zabıtamızın kentin bir çok noktasındaki esnafı kanun dahilinde faaliyet göstermeye yöneltme çalışmaları da aralıksız sürüyor. Kentsel dönüşümle ilgili projeler ise, ilgili bakanlıkta bekletiliyor. Kendilerine oy vermeyenlere hizmet götürmüyorlar. Ceyhan Enerji Endüstri İhtisas Bölgesi’ne TEKFEN gibi, Doğan Holding gibi kuruluşların bile yatırım yapmasına izin vermiyorlar. Sadece o bölgede gereken yapılsa Adana’nın önü açılır. Adana yeniden, Türk ekonomisinin lokomotifi olduğu yıllara döner. Kent içi ulaşımda yeni bir sistem gelecek. Minibüslerin mevcut sayısı yüzde 60 azalacak. Özel Halk Otobüsleri’nin standartları da yükselecek. Onlar rakibimiz değil, çözüm ortağımız ancak yeni sisteme ayak uydurulacak. Vatandaşımızın 1 dilekçeyle sorunlarının halledildiği, gerçek hizmetin verildiği bir dönem yaşanıyor Adana Büyükşehir Belediyesi’nde” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Büyükşehir’den Şehit Ailelerine Ev hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 14 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den Şehit Ailelerine Ev haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı