BURSA HABERLERİ

Büyükşehir’den Osmangazi’ye Yeni Bir Yol Daha

IHA
29.10.2015 - 12:51Son Güncelleme :

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’YI DAHA ULAŞILABİLİR BİR ŞEHİR HALİNE GETİRMEK İÇİN SÜRDÜRÜLEN ÇALIŞMALAR ÇERÇEVESİNDE İVAZ PAŞA İLE MOLLA FENARİ MAHALLELERİNDE YENİ BİR YOL AÇILACAĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’yı daha ulaşılabilir bir şehir haline getirmek için sürdürülen çalışmalar çerçevesinde İvaz Paşa ile Molla Fenari mahallelerinde yeni bir yol açılacağını söyledi.
Başkan Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte İvaz Paşa ve Molla Fenari mahallelerinde incelemelerde bulundu. Altepe, “Özellikle kentin sıkıntılı noktalarından Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde her konuda gereken çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bunlardan, dağ eteklerinde kurulu olan İvaz Paşa ve Molla Fenari mahalleleri arasındaki bölgede, ulaşımda büyük eksiklikler var. Bu noktada planlarda olmayan yolları, Büyükşehir Belediyesi olarak planlara işleyip kamulaştırmaları gerçekleştiriyor ve yolları açıyoruz” dedi.
Başkan Altepe, İvaz Paşa meydanından Molla Fenari Camii’ne kadar uzanan bölgede yeni bir yol açılması için çalışmaların da tamamlandığını ifade ederek, “Burada yol çalışmalarına başladık. Osmangazi Belediyesi tarafından çalışmaları devam eden pazar yerinin de bulunduğu bölgeye, yol kazandırıyoruz. Burada kamulaştırılan 36 parselin yerinde 10 metrelik yeni bir yol yapılıyor. Bu yol, açıldığında, İvaz Paşa, Molla Fenari ve Maksem bölgelerine değer katmış olacak, vatandaşların da yaşamlarını kolaylaştıracak” diye konuştu.
Başkan Altepe, incelemenin ardından İvaz Paşa ve Molla Fenari’de yaşayan vatandaşlarla da sohbet etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Büyükşehir’den Osmangazi’ye Yeni Bir Yol Daha hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 12 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den Osmangazi’ye Yeni Bir Yol Daha haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı