DENİZLİ HABERLERİ

Büyükşehir’den Öğrencilere Öğrenim Yardımı

IHA
24.08.2015 - 09:57Son Güncelleme :

DENİZLİ'DE ÖĞRENCİLERE ÖĞRENİM YARDIMI YAPILACAK.

IHA

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2015-2016 eğitim-öğretim yılında lise öğrencilerine yönelik yapacağı öğrenim yardımı başvuruları 24 Ağustos Pazartesi günü başlıyor.
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl lise öğrencilerine yönelik yaptığı öğrenim yardımları bu yılda sürüyor. Öğrenim yardımı için 24 Ağustos Pazartesi günü başlayacak müracaatlar 30 Eylül’de sona erecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi 3 bin öğrenciye 10 ay boyunca aylık 75 lira öğrenim yardımında bulunacak. Öğrenim yardımı için başvurmak isteyenlerin 24 Ağustos-30 Eylül tarihleri arası Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na müracaat etmeleri gerekirken, müracaat şartları şu şekilde açıklandı: "Ailesi belediye mücavir alan sınırları içinde oturuyor olmak, başka yerden burs almamak, lise ve dengi okullarda öğrenim görüyor olmak, ailesinin ekonomik durumu zayıf olmak, okulunda başarılı olmak, T.C vatandaşı olmak, kamu haklarından yasaklı olmamak, uyuşturucu ve alkol bağımlısı olmamak, sınıfta kalmamış, sınıf tekrarı yapmamış olmak ve devam ettiği okuldan disiplin cezası almamış olmak." Müracaat sonunda başvurusu kabul edilip değerlendirmeyle belirlenen 3 bin öğrenciye Eylül ve Haziran ayları da dahil olmak üzere 10 ay boyunca aylık 75 lira öğrenim yardımı yapılacağı kaydedildi.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eğitime verilen desteği her zaman sürdüreceklerini belirterek, geçtiğimiz yıllarda 60 TL olan öğrenim yardımının bu yıl 75 TL’ye çıkarıldığını hatırlattı. Eğitim-öğretim söz konusu olduğunda akan suların duracağına dikkati çeken Başkan Zolan, "Yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamak için elimizden gelen çabayı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz" dedi. Eğitim yardımlarının doğru yerlere gitmesi için çok titiz bir çalışma gerçekleştiğini vurgulayan Başkan Zolan, 2004 yılında 400 öğrenci ile başlanan eğitim yardımının bugün 3 bin öğrenciye ulaştığını işaret ederek, "Bu sayıyı her yıl daha da artırmak için çalışıyoruz. Eğitime ve özellikle ihtiyaç sahibi öğrencilerimize sahip çıkmak bizim en büyük hedefimiz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Büyükşehir’den Öğrencilere Öğrenim Yardımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ağustos 2015 tarihinde saat 09 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den Öğrencilere Öğrenim Yardımı haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  17:54
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı