ANKARA HABERLERİ

Büyükşehir’den Öğrencilere “Güler Yüzlü” Karşılama

IHA
30.07.2015 - 12:00Son Güncelleme :

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ÜNİVERSİTELERE KAYIT YAPTIRMAK AMACIYLA BAŞKENT’E GELECEK ÖĞRENCİLERİ HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YIL DA İLK KARŞILAYAN OLACAK.

IHA

Ankara Büyükşehir Belediyesi, üniversitelere kayıt yaptırmak amacıyla Başkent’e gelecek öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yıl da ilk karşılayan olacak.
2015-2016 eğitim yılı için 3-7 Ağustos arasında gerçekleştirilecek üniversite kayıt işlemleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi, şehir dışından gelecek öğrenciler için AŞTİ’nin "gelen yolcu" katı ile Ankara Garı’nda “Öğrenci Bilgilendirme Masası” açacak. Zorlu geçen eğitim yıllarının ardından yaşamlarını şekillendirecek meslekleri için Başkent’teki üniversiteleri tercih eden öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’nin “Öğrenci Bilgilendirme Masası” stantlarında yine sıcak bir gülümseme ve çeşitli ikramlarla karşılanırken, üniversitelerine kadar ücretsiz ulaşım ve rehberlik hizmetlerinden de yararlanacaklar.
Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Kültürel İşler Daire Başkanı Büşra Aldoğan, AŞTİ ve Gar’da açılacak “Öğrenci Bilgilendirme Masası” ile Türkiye’nin birçok farklı şehrinden Başkent’e gelecek konuk öğrencileri ilk günlerinde yalnız bırakmayarak kendilerini evlerinde hissedecek ortamı sağlamaya çalışacaklarını söyledi.
Uzun yıllardır devam eden “Öğrenci Bilgilendirme Masası” hizmetiyle, üniversite öğrencileri ve ailelerine, Başkent’e adım attıkları andan itibaren sahip çıktıklarını ifade eden Aldoğan, “Özellikle sabahın erken saatlerinde AŞTİ ve Gar’dan Başkent’e giriş yapacak öğrencilere sıcak bir karşılamayla ‘hoş geldiniz’ diyeceğiz. Standımıza buyur ettiğimiz konuklarımıza, Büyükşehir Belediyesi’nin üniversite öğrencilerine sunduğu ücretsiz hizmetler hakkında bilgi vereceğiz. Bu arada çeşitli ikramlarda bulunacağız. Ayrıca kayıt yaptıracakları üniversitelere üstü açık turizm otobüsleriyle ücretsiz olarak götürerek ulaşımlarını da sağlayacağız” dedi.
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Aldoğan, “Stantlarda uzman personelimiz görev alacak. Başkent Ankara’ya öğrenim görmek için gelen öğrencileri karşılayacak, çorba, şampiyon ekmek ve çay ikramlarında bulunulacak.
Öğrencilere ayrıca; Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz çamaşır yıkama hizmeti, sabahları ücretsiz çorba dağıtımı, gençlik merkezleri, BELMEK ve BELTEK kursları gibi hizmetleri hakkında bilgi verilecek. Konuk üniversite öğrencilerine Ankara’nın tanıtım kitapçığı, haritası da hediye edilecek” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Büyükşehir’den Öğrencilere “Güler Yüzlü” Karşılama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den Öğrencilere “Güler Yüzlü” Karşılama haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı