BURSA HABERLERİ

Büyükşehir’den Nilüfer’e 40 Trilyonluk Yeni Yatırım

IHA
01.07.2015 - 12:38Son Güncelleme :

BAŞKAN RECEP ALTEPE NİLÜERE YAPTIKLARI YATIRIMI ANLATTI

IHA

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve İzmir yolunu Özlüce, Ertuğrul ve Mineraliçavuş üzerinden Balat ve Geçit ile Mudanya yoluna bağlayan yeni ana arterde çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Güzergah üzerinde kalan hipodrom binalarından bir kısmı yıkılırken, yeni yol ile ikiye ayrılan Hipodrom bölgesindeki ahırlar yol altına yapılan tünelle birbirine bağlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaklaşık 40 milyon TL’ye mal olan yolun Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi girişindeki kavşak düzenleme çalışmasının tamamlanmasının ardından hizmete açılacağını söyledi.
Yeni yol açma ve yol genişletme, köprü ve kavşak düzenlemeleri ve raylı sistem yatırımlarıyla Bursa’da ulaşım sorununa köklü çözümler üreten Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki ana yolların trafik yükünü daha da azaltacak alternatif bir yolu daha Bursa’ya kazandırıyor. Mudanya yolu üzerindeki Organize Sanayi Bölgesi ile İzmir yolu üzerindeki Nilüfer Organize Sanayi Bölgelerine gelen ağır tonajlı araçları merkez trafiğine sokmadan doğrudan sanayi bölgelerine ve çevre yoluna yönlendirme amacıyla projelendirilen İzmir yolu - Mudanya yolu bağlantısında çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. İzmir yolundan Özlüce, Ertuğrul ve Minareliçavuş üzerinden Balat ve Geçit ile Mudanya yoluna bağlanan yeni yolun en önemli noktalarından biri olan hipodrom bölgesi de tamamlandı. Çalışmalar kapsamında hipodrom binalarının bir kısmı yıkılırken, yol ile ikiye ayrılan hipodromdaki ahırlar bölgesi de yolun altından tünelle birbirine bağlandı. Halen yolun Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi girişindeki kavşak düzenleme çalışmaları devam ederken, yeni yolun önümüzdeki günlerde ulaşıma açılması hedefleniyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ile birlikte yolun hipodrom bölgesindeki kısmında incelemelerde bulundu. Yaklaşık 40 milyon TL’ye mal olan yol ile sanayi bölgelerine gelen araçların kent merkezine girmeyeceğini ve böylelikle trafiğin yüklerinden arınacağını belirten Başkan Altepe, “Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi girişindeki kavşak düzenleme çalışması ile birlikte önemli kilit noktalardan birini daha açmış olacağız. Önümüzdeki günlerde hizmete açacağımız yeni yolun başta sanayi bölgelerimiz olmak üzere tüm Bursa’ya hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Büyükşehir’den Nilüfer’e 40 Trilyonluk Yeni Yatırım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den Nilüfer’e 40 Trilyonluk Yeni Yatırım haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:09
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:04
  • Akşam
   18:30
  • Yatsı
   19:57
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı