ERZURUM HABERLERİ

Büyükşehir’den Kurban Bayramı Rehberi

IHA
15.09.2015 - 16:24Son Güncelleme :

KURBAN REHBERİ

IHA

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı dolayısıyla vatandaşların kurbanlıklar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmaları için rehber çıkardı.
Kurbanla ilgili dini bilgiler, Kurban alırken dikkat edilecek hususlar, Kurban kesim ve satış yerleri, Mobil Mezbaha noktaları, önemli telefonların bulunduğu Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı Rehberi, şehrin bazı noktalarında vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak. Kurban Rehberi vasıtasıyla vatandaşların bayramını kutlayan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, mübarek günü şöyle ifade etti: “Kurban’dan maksat, Allah’a yakınlaşmaktır. Dini bir terim olarak, ibadet maksadıyla belirli şartları taşıyan hayvanı, Kurban Bayramı günlerinde usulüne uygun olarak kesmeyi ve bu amaçla kesilen hayvanı ifade eder. Kurban ibadeti, İslam toplumunun şiarı sayılan ibadetlerden biri olarak, asırlardan beri yerine getirilmektedir. Bu mübarek gün, her Müslüman’ın gerektiğinde bütün varlığını Allah yolunda feda etmeye hazır olduğunun bir nişanesidir. Yüce Allah Kuran-ı Kerim’de, kurban ibadetinin ehemmiyetine değinmiştir. Yüce Allah, bu mübarek günle ilgili, ‘Kendilerine rızık olarak verilen kurbanlık hayvanlar üzerine belirli günlerde Allah’ın adını ansınlar. Artık onlardan siz de yiyin, yoksula fakire de yedirin’ diye buyurmuştur.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Büyükşehir’den Kurban Bayramı Rehberi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Eylül 2015 tarihinde saat 16 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den Kurban Bayramı Rehberi haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:33
 • Guneş
  07:20
 • Öğle
  12:20
 • İkindi
  14:43
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:33
Sayfa Başı