ESKİŞEHİR HABERLERİ

Büyükşehir’den Kırsala Yeni Bir Hizmet Daha

IHA
15.10.2015 - 17:04Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, OLUŞABİLECEK YANGIN OLAYLARINA İLK MÜDAHALENİN GECİKMEDEN YAPILABİLMESİ İÇİN EVVELCE BELDE OLAN ANCAK BELEDİYELERİ KAPATILARAK MAHALLE STATÜSÜNE DÖNÜŞEN YERLER İLE NÜFUSU FAZLA OLAN YERLEŞİMLERE YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ DAĞITTI.

IHA

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, oluşabilecek yangın olaylarına ilk müdahalenin gecikmeden yapılabilmesi için evvelce belde olan ancak belediyeleri kapatılarak mahalle statüsüne dönüşen yerler ile nüfusu fazla olan yerleşimlere yangın söndürme tankeri dağıttı.
Bir taraftan ilçelerdeki itfaiye teşkilat yapılanmasını tamamlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan kırsaldaki nüfus yoğunluğu fazla olan mahallelere yangın söndürme tankeri gönderdi. Söz konusu mahallelerin muhtarları İtfaiye Daire Başkanlığı’na davet edilerek tankerlerin kullanımı ve yangınlara doğru müdahale eğitimi verildi. İtfaiye yetkilileri, Eskişehir’in 12 ilçesinde ve Kırka’da Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye birimlerinin 24 saat aralıksız görev yaptıklarını belirterek, yangınlarda ilk müdahalenin çok önemli olduğunu vurguladı. Yetkililer, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 13 ekibin yangın yerine ulaşımına kadar ilk müdahalenin dağıtılan tankerlerle yapılarak yangınların büyümesinin önüne geçilebileceğini ifade ettiler.
MUHTARLARDAN BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
Yangın söndürme tankerlerini teslim alarak eğitim gören muhtarlar daha sonra Büyükşehir Belediyesi’ne gelerek Başkan Yılmaz Büyükerşen’e yangın söndürme tankerleri nedeniyle teşekkür ettiler. Başkan Büyükerşen ise, geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren Büyükşehir Yasası ile sorumluluk alanlarının her türlü hizmette genişlediğini fakat maddi imkanların yeteri kadar verilmediğini vurgulayarak, Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerin ve ilçelere bağlı tüm mahallerin ihtiyaçlarını imkanlar dahilinde karşılamaya devam edeceklerini belirtti.
TANKERLERİN ÖZELLİKLERİ
Traktörle istenilen yere kolayca taşınabilen yangın söndürme tankerleri, 3 ton su kapasitesine sahip olmakla birlikte 6 metre derinlikten su çekebilişyor ve 25 metre uzağa ve 15 metre yüksekliğe kadar su püskürtebiliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Büyükşehir’den Kırsala Yeni Bir Hizmet Daha hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 17 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den Kırsala Yeni Bir Hizmet Daha haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:31
  • Guneş
   07:10
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   15:51
  • Akşam
   18:15
  • Yatsı
   19:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı