ANTALYA HABERLERİ

Büyükşehir’den Kemer’e Hizmet Yağmuru

IHA
31.07.2015 - 14:16Son Güncelleme :

ANTALYA'NIN KEMER İLÇESİ'NDE BÜYÜKŞEHİR YETKİLİLERİ GENİŞ KATILIMLI TOPLANTI DÜZENLEDİ

IHA

Antalya’nın Kemer ilçesi ziyaretinde mahalle temsilcileri, vatandaşlar ve esnafla sohbet eden Ak Parti Başkanı Rıza Sümer, sorunların çözümü noktasında görüştüğü Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ilçede geniş katılımlı toplantı düzenledi.
7 Haziran seçimlerinin ardından Antalya’nın tüm mahallelerini ziyaret AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Kemer İlçesi’ndeki isteklerin çözüm bulması için bürokratların ve vatandaşların katılacağı toplantı talebini Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel ile paylaştı. Başkan Türel’in talimatıyla Genel Sekreter Birol Ekici başkanlığında geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi. Kemer Çöp Ayrıştırma ve Kompost Tesisi’nde düzenlenen toplantıya, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, şube müdürleri, AK Parti Yöneticileri ve mahalle muhtarları katıldı. Toplantıda Kemer’in ulaşım ve alt yapı sorunları başta olmak üzere birçok konu ele alındı.
ASMEK AÇILACAK
Projeler çizildikten sonra Kemer’in merkezinde ve mahallelerinde bulunan büyük caddelerin Büyükşehir Belediyesi’nce devralınması kararı çıkarken, ASMEK kurslarının açılmasına da karar verildi. ASMEK’e bağlı olarak kreş ile rehabilitasyon merkezi açılması için yer arayışlarına başlanması kararı alındı. Toplantıda Büyükşehir Belediyesi tarafından eskiden köy olan şuanda mahalleye dönüştürülen yerleşim yerlerine giden yolların sıcak asfalt yapılacağı belirtildi.
GATAB tarafından işletilen fakat uzun süredir kullanılmadığı için bakım ve onarıma ihtiyacı olan Kemer Çöp Ayrıştırma ve Kompost Tesisi’nin, yeniden hayata geçirilmesi için çalışma yapılmasına karar verildi. Tesisin, çevre temizliği ve çöp taşıma maliyetini minimuma indireceği, birçok Kemerli’ye iş imkanı sağlayacağı belirtildi.
TAŞIMA ESNAFININ YÜZÜ GÜLECEK
Toplantıda Kemer’in ulaşım sorunu masaya yatılırdı. Taksicilerin ortak şikayeti üzerine otellerden müşteri taşıyan araçların önüne geçilmesi kararı alındı. Aynı günde bu karar hayata geçirilerek Büyükşehir Belediyesi Zabıtaları tarafından yolda kontroller başladı ve taksi ile otobüs dışında yolcu taşıyanlarla ilgili gerekli yasal işlemin yapıldığı belirtildi.
SULAMA BİRLİĞİNE DESTEK
İçme suyu ile ilgili talepleri ASAT’ın gündemine alınması kararı alınan toplantıda, cenaze işlemleri için istenilen kepçenin ASAT’tan takviye edileceği kaydedildi. Kemer’de bulunan sulama birliğinin lağvedilip Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi toplantıda gündeme geldi ve birlik tarafından karar alınırsa devrinin gerçekleşeceği açıklandı. Göynük yolunun izinler alınarak yapımının başlaması ve Karabucak’ın ihtiyacı olan mezarlık alanının tahsis yoluyla talep edilmesi kararı alındı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Büyükşehir’den Kemer’e Hizmet Yağmuru hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den Kemer’e Hizmet Yağmuru haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:00
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:00
  • Akşam
   18:26
  • Yatsı
   19:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı